Reklama

Zdaniem lidera Kukiz'15 Jaruzelskiemu i Kiszczakowi powinny zostać odebrane stopnie generalskie.

Nigdy nie jest za późno. Pewne sprawy się nie przedawniają. Zapisali się niezbyt chlubnie w historii Rzeczypospolitej Polskiej. Nie uważam, żeby osoby, które są współodpowiedzialne za co najmniej 100 ofiar w czasie stanu wojennego lub w czasie ich rządów, miały być z honorami traktowane. Zresztą i tak uważam, że oni zostali bardzo delikatnie potraktowani - stwierdził Kukiz w RMF FM.

Nie wolno tego tak zostawiać, nie mamy prawa tego tak zostawiać. Udało im się dożyć swoich dni w miarę względnym spokoju. Spełniły się przerażające słowa Kaczmarskiego: "Kary nie będzie dla przeciętnych drani, A lud ofiary złoży nadaremnie. Morderców będą grzebać z honorami. Na bruku ulic nędza się wylęgnie" - dodał.

Reklama

Paweł Kukiz był odniósł się także do projektu tzw. ustawy dezubekizacyjnej.

Reklama

Jego zdaniem emerytury i renty należy esbekom obniżyć, ale tym, którzy nie zostali zweryfikowani, albo tym, którym udowodni się, że po roku złożyli jakieś fałszywe oświadczenia, itd.

Nie wolno na drodze ustawy generalizować, wszystkich wrzucać do jednego worka. Z całą pewnością takich rzeczy robić nie wolno - dodał.