- Od środy rozpoczynam, razem z ministrami, przegląd resortów, będę spotykać się przed najbliższe dwa tygodnie z szefami poszczególnych resortów, będziemy omawiać to, co zostało zrealizowane, (będziemy rozmawiać) również na tematy, które wynikają z tego, czego nie podjęto, będziemy starali się szukać przyczyn ewentualnie tych zadań, które nie zostały zrealizowane w ubiegłym roku - powiedziała szefowa rządu we wtorek na konferencji prasowej.

Reklama

Jak dodała, "ministrowie przedstawią propozycje nowych działań, które będą realizowane przez rząd".

Reklama

- Trudno mi w tej chwili stwierdzić, jak będzie wyglądał przegląd resortów gospodarczych, ale oczekiwałbym konkretów, a nie PR - powiedział Ryszard Petru na konferencji prasowej w Sejmie.

- Przegląd powinien być przeglądem konkretnym, a nie propagandowym - dodał polityk.

Jego zdaniem podczas przeglądu premier Szydło zapewne "przejdzie się po wszystkich resortach i powie, że jest świetnie". - To jest taka propaganda sukcesu znana z czasów komunistycznych - podkreślił Petru. Jak ocenił, jedynym ministrem w rządzie PiS, którego należy dobrze ocenić jest szefowa resortu cyfryzacji Anna Streżyńska. - Pozostałych ministrów, łącznie z panią premier, bym wymienił - dodał.