W Rzeszowie lider PiS spotkał się z działaczami tej partii na Podkarpaciu. Spotkanie było zamknięte dla mediów. Fragmenty jego wypowiedzi zamieszczono na kontach PiS i rzeczniczki partii Beaty Mazurek na Twitterze.

Reklama

Kaczyński zauważył, że PiS ma "dużo posłów w parlamencie, ale stosunkowo skromną ilość reprezentantów w samorządach". Natomiast "wynik wyborów samorządowych będzie w znacznym stopniu wpływał na wynik kolejnych wyborów parlamentarnych". - Potrzebujemy dobrych kandydatów na wszystkie stanowiska w samorządach – mówił.

Prezes PiS zapowiedział, że w partii zostanie przeprowadzona weryfikacja obecnych samorządowców. Jednocześnie zaznaczył, że "nikt kto był dobrym samorządowcem, nie poniesie strat z powodu zmian w ordynacji wyborczej". - Będziemy też szukać nowych kandydatów – dodał. W ocenie Kaczyńskiego, "zmiana ordynacji wyborczej jest niezbędna, aby ograniczyć do minimum możliwość fałszowania wyników".

W trakcie spotkania zapewnił zebranych, że "reforma edukacji jest reformą dobrze przygotowaną". Natomiast wprowadzanie reformy służby zdrowia uderzało "w grupy interesu", w związku z tym należy być przygotowanym na sprzeciw z ich strony.

- Naszym historycznym obowiązkiem wobec Polski jest zmiana postkomunistycznego systemu. Możemy sprawić, żeby Polska była lepsza i pchnąć ją do przodu ku rozwojowi – mówił prezes. - Będziemy atakowani, ale jeśli się zmobilizujemy do ciężkiej pracy, to mamy duże szanse na zwycięstwo - dodał.

Reklama

Kaczyński powiedział podczas spotkania, że bawi go okrzyk "precz z kaczorem dyktatorem". - Gdybym w minimalnej części nim był, nikomu by nie przyszło do głowy protestować – zauważył.

Sekretarz Rady Politycznej PiS oraz członek zarządu okręgu partii w Krośnie Krzysztof Sobolewski powiedział PAP po spotkaniu, że wizyta na Podkarpaciu wpisuje się w cykl spotkań prezesa PiS z przedstawicielami regionalnych struktur partii. - W Rzeszowie na spotkanie przyszło ponad 500 osób. Frekwencja więcej niż dopisała. Głównym tematem spotkania były wybory samorządowe – mówił.

Prezes Kaczyński zapowiedział, że na zakończenie spotkań ze strukturami regionalnymi PiS planuje odwiedzenie wszystkich miast, gdzie są siedziby okręgów wyborczych oraz dawne miasta wojewódzkie. - Nastąpi to najprawdopodobniej na wiosnę – dodał Sobolewski.

Reklama

W spotkaniu z prezesem partii w rzeszowskim Wojewódzkim Domu Kultury uczestniczyli m.in. marszałek Sejmu Marek Kuchciński, marszałek Senatu Stanisław Karczewski, wicemarszałek Joachim Brudziński, marszałek woj. podkarpackiego Władysław Ortyl.