- Ministerstwo Środowiska informuje, że w związku ze złożeniem wypowiedzenia przez Panią Beatę Nowosielską, Minister Środowiska wycofał wyznaczenie Pani Beaty Nowosielskiej na stanowisko przewodniczącej Rady Nadzorczej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu - poinformowało ministerstwo w poniedziałkowym komunikacie.

Reklama

W piątek resort informował, że Nowosielska, która w ministerstwie była dyrektorem departamentu edukacji i komunikacji, złożyła rezygnację z pełnionych funkcji.

Ministerstwo wcześniej "wyraziło dezaprobatę" dla wypowiedzi dyrektor Nowosielskiej dot. przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska. Chodziło o jej wpis na jednym z portali społecznościowych, że chciała powitać zeznającego w ubiegłym tygodniu w warszawskiej prokuraturze Donalda Tuska "kajdankami i szubienicą".

- Poglądy Pani Beaty Nowosielskiej, jak i sposób ich wyrażania w portalach społecznościowych, nie są stanowiskiem Ministerstwa Środowiska. Poglądy te stanowią wyłącznie prywatną opinię Pani Nowosielskiej. Ministerstwo Środowiska wyraża dezaprobatę dla tego typu wypowiedzi w przestrzeni publicznej - napisał rzecznik resortu środowiska Paweł Mucha w oświadczeniu przesłanym w ubiegły czwartek PAP.