- Biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności (...) - mówię tutaj o Trybunale Konstytucyjnym, jak i stanowisko pana prezydenta - doszliśmy do wniosku, że podtrzymamy zasadę dwóch kadencji dla osób, które pełnią funkcje jednoosobowe, a więc wójtów, burmistrzów i prezydentów, ale z karencją, tzn. z odłożeniem tego na dwie kadencje - powiedział Kaczyński na konferencji prasowej po spotkaniu z pełnomocnikami okręgowymi i regionalnymi partii ds. kampanii samorządowej.

Reklama

Jak dodał, pojawiają się też inne koncepcje. - Każda z nich jednak sprowadza się do tego, że to będzie odłożone - nie wejdzie w trakcie tych wyborów - zaznaczył prezes PiS.

Szef PiS poinformował na konferencji prasowej, że w poniedziałek odbyło się spotkanie z szefami regionów oraz pełnomocnikami wojewódzkimi, okręgowymi i obwodowymi z całego kraju poświęcone przygotowaniom partii do wyborów samorządowych.

Ta pierwsza odprawa - mówił Kaczyński - miała z "jednej strony doprowadzić do dalszej mobilizacji, ale z drugiej strony była też już przeglądowa".

- Mogę powiedzieć, że stan na dziś jest dobry, tzn. założenia są realizowane - poza trzema obwodami - w skali całego kraju wszędzie ci pełnomocnicy obwodowi zostali powołani, wszędzie zostały powołane zespoły merytoryczne, które przygotowują wybory, wszędzie odbywają się spotkania, objazdy - powiatów i gmin - mówił szef PiS.

- Krótko mówiąc - cały ten mechanizm ruszył - dodał Kaczyński.