Sobecka wylicza przy tym zasługi ojca Rydzyka, a także kłamstwa i manipulacje polityków opozycji oraz mediów z nimi związanych. Zdaniem posłanki PiS, liberalno-lewicowe głosy, chcą zdyskredytować ojca Rydzyka w oczach opinii publicznej - wolność katolickiego przekazu jest "bardzo poważnie zagrożona", uważa.

Reklama

Tymczasem, jak przekonuje, toruńska rozgłośnia jest przykładem wiernej służby Bogu, Kościołowi oraz Polakom, a radio Maryja jako jedynie jest rzetelnym źródłem wartości chrześcijańskich.

W podsumowaniu Anna Sobecka podkreśla wielokrotnie wkład o. Rydzyka w katolickie dzieło i przypomina papieżowi, że jego praca została doceniona przez zarówno jego poprzedników tj. św. Jana Pawła II, Benedykta XVI, ale także przez liczne organizacje pozarządowe.

"Umiłowany Ojcze Święty przedstawiając powyżej nasze świadectwo o roli ojca dyrektora doktora Tadeusza Rydzyka w budowaniu dzieł ewangelizacyjnych, skutecznie wspierających formację Polaków w wierze i miłości do Ojczyzny zapewniamy o naszej żarliwej modlitwie we wszystkich Twoich intencjach i prosimy o błogosławieństwo" - kończy Anna Sobecka.