Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja. Czołowi politycy PiS na Jasnej Górze. Ojciec Rydzyk: Nie łamcie się, jak będą was wyzywać

9 lipca 2017, 16:47
Uroczystej mszy św. z udziałem licznych hierarchów kościelnych przewodniczył abp Jan Romeo Pawłowski, delegat ds. nuncjatur w Sekretariacie Stanu Stolicy Apostolskiej. W niedzielnej pielgrzymce pod hasłem: "Idźcie i głośnie" uczestniczyli politycy, m.in.: wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński, a także liczni ministrowie, wśród nich szefowa Kancelarii Prezesa RM Beata Kempa, szefowie resortów: sprawiedliwości - Zbigniew Ziobro, obrony narodowej - Antoni Macierewicz, spraw wewnętrznych i administracji - Mariusz Błaszczak, rolnictwa - Krzysztof Jurgiel, środowiska - Jan Szyszko, gospodarki morskiej - Marek Gróbarczyk oraz sportu - Witold Bańka. Homilię abp Pawłowski poświęcił rozważaniu słów: Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja. W kontekście pielgrzymki przypomniał wędrówki m.in. Adama i Ewy, Abrahama, Mojżesza. Dodał, że w te historie wpisują się współczesne pielgrzymki do licznych sanktuariów, w tym na Jasną Górę. - Pielgrzym podejmuje trud (…), wysiłek, wyrzeczenie, żeby nieść w sercu i plecaku sprawy swoje i swoich bliskich (…) – mówił wskazując, że pielgrzymi nie chcą się poddawać, choć "inni się czasem szyderczo uśmiechną, choć wskażą palcem".
Uroczystej mszy św. z udziałem licznych hierarchów kościelnych przewodniczył abp Jan Romeo Pawłowski, delegat ds. nuncjatur w Sekretariacie Stanu Stolicy Apostolskiej. W niedzielnej pielgrzymce pod hasłem: "Idźcie i głośnie" uczestniczyli politycy, m.in.: wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński, a także liczni ministrowie, wśród nich szefowa Kancelarii Prezesa RM Beata Kempa, szefowie resortów: sprawiedliwości - Zbigniew Ziobro, obrony narodowej - Antoni Macierewicz, spraw wewnętrznych i administracji - Mariusz Błaszczak, rolnictwa - Krzysztof Jurgiel, środowiska - Jan Szyszko, gospodarki morskiej - Marek Gróbarczyk oraz sportu - Witold Bańka. Homilię abp Pawłowski poświęcił rozważaniu słów: Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja. W kontekście pielgrzymki przypomniał wędrówki m.in. Adama i Ewy, Abrahama, Mojżesza. Dodał, że w te historie wpisują się współczesne pielgrzymki do licznych sanktuariów, w tym na Jasną Górę. - Pielgrzym podejmuje trud (…), wysiłek, wyrzeczenie, żeby nieść w sercu i plecaku sprawy swoje i swoich bliskich (…) – mówił wskazując, że pielgrzymi nie chcą się poddawać, choć "inni się czasem szyderczo uśmiechną, choć wskażą palcem". / PAP / Waldemar Deska
Sympatycy Radia Maryja tłumnie przybyli w niedzielę na Jasną Górę, gdzie odbyły się główne uroczystości 26. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja. Jasnogórskie błonia były wypełnione.
Reklama
Reklama
Tematy:
pielgrzymka rząd zdjęcia Jasna Góra rodzin radia Kempa maryja .rydzyk Macierewicz Błaszczak politycy przemowienie pis

Powiązane

Reklama

Komentarze (49)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • ??????
  2019-07-15 22:20
  Miejsce Święte, miejsce zadumy, skupienia i modlitwy. Co tu robią polityczne przemówienia?!
  0
  zgłoś
 • Jonasz
  2017-07-12 18:53
  A kto z nich rozliczy paliwo w służbowych brykach ?
  0
  zgłoś
 • XYZ
  2017-07-12 07:29
  Mam tylko jedno pytanie. Oni pojechali za własne czy za nasze pieniążki?
  0
  zgłoś
 • scooby
  2017-07-11 21:36
  Ksiądz Rydzyk zrobił naprawdę dużo, aby Polacy odwrócili się od kościoła. Znajdźcie w Google "sonda hanzo stan polskiego katolicyzmu". Tylko 1/3 Polaków uważa się za katolików w pełni zgadzających się z nauczaniem kościoła, podczas gdy w sumie 40% Polaków uważa się za agnostyków i ateistów. Tak wygląda polska "katolicka większość". Dziwne, że politycy wciąż wierzą, że mogą zyskać większe poparcie przez podlizywanie się katolickiej hierarchii. Kiedy wreszcie któraś partia odważy się pójść do wyborów pod hasłem nie antyklerykalizmu, ale twardego poszanowania neutralności światopoglądowej państwa, zgodnie z Konstytucją?
  0
  zgłoś
 • Lewy nie sprawiedliwy
  2017-07-11 16:34
  Dobrze że Tadeusz nie jest moim łojcem.
  0
  zgłoś
 • Drugie Przykazanie Boze - Biblia
  2017-07-10 12:59
  Wj 20,4 - 6.Nie bedziesz czynil zadnej rzezby ani zadnego obrazu tego,co jest na niebie wysoko,ani tego,co jest na ziemi nisko,ani tego,co jest w wodach pod ziemia !.Nie bedziesz oddawal im poklonu i nie bedzisz im sluzyl,poniewaz Ja Pan ,twoj Bog jestem Bogiem zadrosnym,ktory karze wystepek ojcow na synach do trzeciego i czwartego pokolenia wzgledem tych,ktorzy Mnie nienawidza.Okazuje zas laske az do tysiecznego pokolenia tym, korzy Mnie miluja i strzegaja moich przykazan.Pwt 4 ,15 - 16.Pilnie sie wystrzegajcie - skoroscie nie widzieli zadnej postaci w dniu,w ktorm mowil do was Pan sposrod ognia na Horebie - abyscie nie postapili niegodziwie i nie uczynili sobie rzezby przedstawiajacej podobizne mezczyzny lub kobiety.Dz 19,35 - 36.Wreszcie sekretarz uspokoil tlum i powiedzial : Efezjanie ,czyz istnieje czlowiek,ktory by nie wiedzial,ze miasto Efez oddaje czesc wielkiej Aretemidzie i posagowi,ktory spadl z nieba ?.Temu zaprzeczyc nie mozna.Ps 119 ( 118 ) 21.Zgromiles pyszalkow : przekleci odstepujacy od Twych przykazan !.J 3 ,35 - 36.Ojciec miluje Syna i wszysto oddal w Jego rece.Kto wierzy w Syna,ma zycie wieczne : kto zas nie wierzy Synowi,nie ujrzy zycia,lecz grozi mu gniew Bozy.ITm 2 ,5 - 6.Albowiem jeden jest Bog,jeden tez posrednik miedzy Bogiem a ludzmi,czlowiek,Chrystus Jezus,ktory wdal siebie samego na okup za wszystkich jako swiadectwo we wlasciwym czasie.
  0
  zgłoś
 • dumny moher
  2017-07-10 11:25
  Dlaczego ludzie którzy tu piszą komentarze tak bezczelnie kłamią i obrażają bliźnich, swoich braci i siostry, to Polacy, katolicy? Uczestniczyliśmy w tych pięknych uroczystościach i były one przepełnione modlitwą - uwielbieniem Boga, Trójcy świętej. Również były one skierowane ku czci Najświętszej Maryi, Matki Boskiej Częstochowskiej, Królowej Polski. Ona zawsze wskazuje na Syna- Jezusa. Polecaliśmy nas samych i cały naród jej opiece. Prosiliśmy o to, żeby wymodliła dla nas święte życie i żeby każdy z nas żył w zgodzie,a po śmierci poszedł do Nieba. Deklarowaliśmy publicznie swoją wiarę. Wołaliśmy: My chcemy Boga! "Bo bez Boga ani do proga!"...a każdy kto ze Stwórcy się naśmiewa... będzie z tego ponosił przykre konsekwencje. Chwała Panu bogu za Radio ******* I za wszystke inne dziełą, które nas ewangelizują!
  3
  zgłoś
 • anna
  2017-07-10 07:24
  Tadek i jego stado 😂😂😂😂😂
  1
  zgłoś
 • Posady i Spolki
  2017-07-10 07:06
  Klasyczny uklad zamknięty.
  1
  zgłoś
 • Alkor
  2017-07-10 06:52
  dla mnie KOŚCIÓŁ to dbałość o moją duszę i wieczne zbawienie , tak na lekcjach religii uczyłem się !!! a teraz to biznes i WIELKA POLITYKA
  1
  zgłoś
 • Szyba
  2017-07-10 06:16
  To się w głowie nie mieści co zrobiono z Jasnej Góry !? Stado owieczek ..........nie , stado tępych baranów , prowadzonych przez pazernego belzebuba !
  2
  zgłoś
 • Buda
  2017-07-10 06:09
  Niektore wpisy krytykujace Rydzyka sa bardzo trafne! Ale te minusy mnie niepokoja. To Rydzyk z ta banda Radio Maryja ma jeszcze tyle fanow? Niemozliwe!
  2
  pokażukryj odpowiedzi (1)
  zgłoś
 • emigrujcie
  2017-07-10 02:31
  UBecy cierpia, chcieli by miec choc pare procent z tego masowego poparcia
  3
  zgłoś
 • Program Benzynka +
  2017-07-10 00:01
  Dobra Zmiana Program Benzyna + tankujesz 40l dopłacisz 10 zł Obiecanki  PIS  .. 8 000 zl wolne od podatku?  Uwierzyles  PIS  ? "mial tez VAT spasc z 23 do 22 proc. - nie spadl". "Dobrze by bylo, zeby ci, którzy glosowali na PiS zorientowali sie, ze oni po prostu klamia"
  2
  zgłoś
 • xiundz łonan
  2017-07-09 22:16
  !!!!!!!!!!!!!!!oto wieeeelka tajemnica wiaaaaryyyyy.... działki, euro i dolaaaryyyyy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  15
  zgłoś
 • :-)
  2017-07-09 21:32
  hal hal hal hal ....
  8
  zgłoś
 • szofer
  2017-07-09 21:31
  25.05.2017 do ministra sprawiedliwości wpłynęła petycja mieszkańców Elbląga o odwołanie prokuratora rejonowego jarosława żelazka. Dlaczego Ziobro nie opublikował jej na stronie ministerstwa zgodnie z ustawą o petycjach z dn.11.07.2014 (Dz. U. z 2014 r. Poz. 1195 art. 8 §1 )
  2
  pokażukryj odpowiedzi (1)
  zgłoś
 • Halinka
  2017-07-09 21:17
  Czy to byla msza swieta czy pisowski wiec polityczny ?Ksieza powinni zachowywac umiar ,glosic ewangielie a nie angazowac sie w polityke Nie tedy droga,miliony ludzi nie chce miec nic wspolnego z pisem,wiec kosciol traci ludzi ktorzy patrza ze zgroza jak duchowni chca zastepowac politykow.A rydzykowi totalnie odbilo.Za duzo kasy.Kosciol nie jest od polityki ,Pora zeby to w konce dotarlo.
  187
  pokażukryj odpowiedzi (3)
  zgłoś
 • misia
  2017-07-09 20:08
  Religię od tylu lat mamy w szkołach. I co? Czy młodzież jest lepsza? Przecież powinna kipieć miłością - 2 godziny w tygodniu , to bardzo dużo na głoszenie miłości do bliźniego , pokory, uduchowienia i tolerancji.
  43
  pokażukryj odpowiedzi (1)
  zgłoś
 • Sielankowy kudłacz
  2017-07-09 19:46
  Uprzywilejowana pozycja sprawiła, że religia w kościele Rydzyka ustąpiła miejsca miłości do portfela bliźniego.
  9
  zgłoś
Reklama

Zobacz więcej

Reklama