Sondaż dla Radia ZET przeprowadzono 2 listopada w dwóch wariantach: Trzaskowski w wyborach o Warszawę walczy z Patrykiem Jakim albo z obecnym marszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim.

Reklama

W obu przypadkach jest na czele stawki w pierwszej turze, uzyskując 35 proc. głosów poparcia. Karczewski w pierwszej turze uzyskałby niespełna 27 proc. głosów, a Jaki - niecałe 29 proc. W obu wariantach Trzaskowski wygrywa także drugą turę.

Na kandydata PO w rozstrzygającym starciu zagłosowałoby 52,6 proc. wyborców, a na Patryka Jakiego - 34,8 proc. Pojedynek Trzaskowski - Karczewski w drugiej turze zakończyłby się wynikiem: 51,6 proc. do 32,4 proc.

Jak wypadają inni politycy?

Kandydat Nowoczesnej na prezydenta Warszawy Paweł Rabiej przegrywa nie tylko z Rafałem Trzaskowskim, kandydatem PiS (Patrykiem Jakim albo Stanisławem Karczewskim), ale i z Ryszardem Kaliszem, Stanisławem Tyszką czy liderem partii Razem - Adrianem Zandbergiem - wynika z sondażu IBRiS dla Radia ZET.

Ryszard Kalisz, uzyskując ponad 12 proc. poparcia, plasuje się na trzeciej sondażowej pozycji - po Rafale Trzaskowskim, Stanisławem Karczewskim lub Patrykiem Jakim. Wskazany przez Nowoczesną Paweł Rabiej ma poparcie na poziomie 3 proc., a Stanisław Tyszka - 8 proc. i Adrian Zandberg - 4,7 proc.