Schetyna podkreślił na konferencji prasowej w Sejmie, że wniosek o wotum nieufności jest zawsze "bronią najcięższego kalibru", której - jak mówił - używa się wtedy, kiedy są "naprawdę powody do tego".

Pytany, czy on będzie zgłoszonym we wniosku kandydatem na premiera, Schetyna odpowiedział, że "tutaj się nic nie zmienia".

PiS o wniosku PO ws. wotum nieufności: Pusta gadanina i kolejna szopka polityczna

Miał być wielki program naprawy, zmiany sposobu rządzenia; nie ma żadnej propozycji dla Polaków jest tylko pusta gadanina Grzegorza Schetyny i pomysł kolejnej szopki politycznej - tak szef klubu PiS Ryszard Terlecki odniósł się do złożenia przez PO wniosku o wotum nieufności wobec rządu.

Usłyszeliśmy przed chwilą deklarację pana przewodniczącego Schetyny. Ona byłaby zabawna gdyby nie użyte w trakcie tego wystąpienia kłamstwa. Pan Schetyna bardzo się myli mówiąc, że Polska jest ksenofobiczna, antysemicka czy rasistowska - powiedział Terlecki na briefingu w Sejmie.

Jak dodał, powyższe zarzuty "to jest pomówienie, które z pewnością Polacy zapamiętają". Zaznaczył, że "margines tego rodzaju poglądów jest z pewnością w Polsce nieporównanie mniejszy niż we Francji, w Niemczech czy w innych krajach europejskich".

Zarzucił też Schetynie, że "ordynarnie kłamie" mówiąc, że PiS chce wyprowadzić Polskę z UE.

Na ten wniosek o wotum nieufności można tylko wzruszyć ramionami. Miał być wielki program naprawy czy zmiany sposobu rządzenia - nie ma tego programu, nie ma żadnej propozycji dla Polaków jest tylko pusta gadanina pana Schetyny i jest pomysł kolejnej szopki politycznej, to znaczy odwoływanie rządu czy ministrów w sytuacji, gdy PO nie ma żadnych możliwości odwołania rządu czy ministrów, ponieważ nie ma większości w Sejmie - oświadczył Terlecki.