Dziś zaczynamy od gospodarczej części "totalnej propozycji", to jest ważne, składamy sześć ustaw, ale to jest dopiero początek - powiedział Schetyna na środowej konferencji prasowej w Warszawie.

Reklama

Podkreślał, że "jest ważne byśmy mówili dziś, co można zrobić". Zapewniał, że PO ma propozycje, które "bardzo szybko" są w stanie poprawić poprawić stan polskiej gospodarki.

Schetyna mówił, że jeden z problemów, którym zajęła się w swoich gospodarczych ustawach PO, to kwestia zadłużania państwa.

Mówił, że pierwsza z ustaw gospodarczych PO ma pomóc zatrzymać ten proces. Zacznijmy już dziś, kiedy stopy procentowe na świecie są niskie, a budżet ma nadzwyczajne dochody dzięki dobrej koniunkturze - mówił. Według niego należy przestrzegać stabilizującej reguły wydatkowej.

Kolejny problem polskiej gospodarki - przekonywał lider PO - dotyczy tego, że "Polacy boją się inwestować swoje pieniądze". Jak ocenił, jest to jest związane z niestabilną sytuacją w kraju. Mówił, że obecnie jest zbyt wiele zmian prawnych, które - według niego - są zbędne i wprowadzają chaos. Dlatego - poinformował - PO składa projekt ustawy, która definiuje obowiązki prawodawcy w procesie stanowienia prawa.

Inna z propozycji PO ma na celu ułatwienie młodym Polakom zakładanie i prowadzenie własnych firm; kolejna - jak zapowiadał Schetyna - walkę z "drożyzną".