- poinformował PAP rzecznik Komendanta Głównego ŻW ppłk Artur Karpienko. Jak powiedział PAP w środę szef MON Antoni Macierewicz, wobec Pytla prowadzone jest śledztwo i stawiane są mu zarzuty w związku z nielegalnym współdziałaniem z FSB. Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Łukasz Łapczyński poinformował, że b. szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego ma mieć zmieniony zarzut w śledztwie ws. współpracy SKW ze służbą obcego państwa.
-- zapowiedział Siemoniak w środę na konferencji prasowej w Sejmie.
-- oświadczył polityk Platformy.
Siemoniak poinformował, że w związku z zatrzymaniem gen. Pytla, PO będzie wnioskowała o zwołanie nadzwyczajnych posiedzeń sejmowych komisji: obrony narodowej i komisji ds. służb specjalnych. -- podkreślił.
Zdaniem Marcina Kierwińskiego (PO) zatrzymanie gen. Pytla to "prywatna wojna Macierewicza z ludźmi, którzy mają odwagę pokazywać to, jakim człowiekiem jest Antoni Macierewicz".
- uważa poseł Platformy.
- mówił poseł PO.
Zdaniem Cezarego Tomczyka pod rządami ministra Macierewicza zagrożone jest bezpieczeństwo państwa. - - podkreślił poseł. W jego ocenie wydarzenia związane z zatrzymaniem gen. Pytla związane są z rekonstrukcją rządu, "która ma nastąpić za chwilę".
Tomczyk podkreślił też, że PO wielokrotnie apelowała do prezydenta Andrzeja Dudy i premier Beaty Szydło o dymisję Antoniego Macierewicza. -
Na swoim prywatnym profilu na Twitterze głos ws. gen. Pytla zabrał też Donald Tusk.
Jestem dumny, że jako premier mogłem współpracować z generałami Pytlem i Noskiem. Byli i są wzorem odpowiedzialności, patriotyzmu i honoru.
— Donald Tusk (@donaldtusk) 6 grudnia 2017