W czwartek ujawniono wyniki sondaży dla Warszawy i Wrocławia, w kolejnych dniach mają być opublikowane dane dla kolejnych miast.

Warszawa

Z najnowszego sondażu wynika, że Rafał Trzaskowski, kandydat PO i Nowoczesnej może liczyć na 42,2 proc. głosów warszawiaków, z kolei Patryk Jaki, kandydata PiS i Zjednoczonej Prawicy – 32,7 proc. To dane dla pierwszej tury. W drugiej - Trzaskowski wygrywa z Jakim, a różnica wynosi 15,6 pkt. proc.

- Po pierwsze, wyborcy liberalni wrócili z wakacji, po drugie, Jaki zaliczył kilka wpadek – komentuje szef IBRiS Marcin Duma.

Na kolejnych miejscach znaleźli się: Andrzej Rozenek – 4,9 proc., Jacek Wojciechowicz – 4,6 proc., Jan Śpiewak – 3,1 proc. i Marek Jakubiak – 2,9 proc.

Wrocław

O ile Jacek Sutryk, kandydat połączonych sił PO, Nowoczesnej i ludzi obecnego prezydenta Rafała Dutkiewicza miałby poparcie 47 proc. mieszkańców, o tyle Mirosława Stachowiak-Różecka z PiS – 29,3 proc. Za nimi uplasowali się: Katarzyna Obara – 6,1 proc., Marta Lempart – 3,9 proc. oraz Jerzy Michalak i Małgorzata Tracz – po 2,2 proc.

Sondaż dla "Fakt" i Onet.pl przeprowadzono między 27 i 28 sierpnia na próbie 1 tys. osób (po 500 na każde miasto).