"Trynkiewicz na prezydenta! Wielbiciele zboków,złodziejstwa,zalotnych chamów i zaprzańców wybiorą go już w pierwszej turze…Polsce na złość…" (pis. oryg. – przyp. red.) – napisała na Twitterze posłanka PiS.

Reklama

Po czym dodała kolejny wpis, w którym stwierdziła, że "im bardziej odrażający zbrodzień, tym większe zaufanie wielu Polaków".

Jej słowa wywołały oburzenie w sieci. "Zawsze Pani pisała, że opozycja nie umie uszanować wolnych wyborów. Ja byłem pewien, że Pani potrafi. A tu takie rozczarowanie" – napisała jedna z internautek. Inna stwierdziła, że Pawłowicz "jest chora z nienawiści".

"Nie potrzebujemy Trynkiewicza, mamy Panią" – napisał kolejny internauta.

Reklama

To nie pierwszy wpis posłanki Pawłowicz na temat wyborów, który pojawił się na jej Twitterze. Tuż po ogłoszeniu wyników pierwszej tury wyborów w Warszawie, które wygrał Rafał Trzaskowski z Koalicji Obywatelskiej, skrytykowała decyzję, jaką podjęli mieszkańcy stolicy. "Szkoda Warszawy, miasta moich Przodków. W końcu 19 wieku, gdy rodzili się moi Dziadkowie, w Warszawie byli Rosjanie. Dziś, obcy jej patriotycznej tradycji, niestety, w Warszawie umocnili się... Szkoda mojej Warszawy, szkoda Warszawy moich Przodków..." – skomentowała.

Pawłowicz popierała przeciwnika Trzaskowskiego, czyli Patryka Jakiego.