O rezygnacji K. z funkcji radnego poinformował PAP dyrektor delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Piotrkowie Trybunalskim Szymon Kopka. Jak powiedział, pismo w tej sprawie zostało złożone w poniedziałek rano.

Reklama

Po zdarzeniu, posłanka PiS i b. prezydent Radomska Anna Milczanowska napisała na jednym z portali społecznościowych, że radny podjął decyzję o zrzeczeniu się mandatu radnego. "W naszych szeregach nie ma przyzwolenia na lekceważenie prawa i norm moralnych, bez względu na to, czy są to członkowie Prawa i Sprawiedliwości, czy kandydaci popierani przez PiS" - napisała.

Jak poinformowała Milczanowska, mandat obejmuje teraz Edyta Sapis-Drozdek, jako następna na liście pod względem otrzymanych głosów. "Jest to doświadczony samorządowiec i osoba doskonale znająca problemy naszego miasta i powiatu" - napisała na portalu.

Radny PiS wjechał w ogrodzenie. Tłumaczył, że wypił "naparsteczek". Prywatnie to wujek prezydenta Dudy

O zdarzeniu, do którego doszło w piątek, ok. godz. 14.30 przy ul. Grota Roweckiego, poinformowała w weekend "Gazeta Radomszczańska". Volkswagen passat uderzył w ogrodzenie jednej z posesji na początku ulicy. Gdy kierowca wyszedł, właściciel posesji zobaczył, że może być pijany. Zadzwonił na policję i poprosił kolegę, by nie pozwolił kierowcy odjechać.

Policjanci zbadali Wiesława K. alkomatem, miał prawie 0,9 promila alkoholu we krwi. Zabrali go do szpitala, gdzie trzykrotnie pobrano mu krew. W rozmowie z Gazetą tłumaczył, że przed wypadkiem wziął leki, ale nie doczytał ulotki. Po spotkaniu, na którym był, wypił naparsteczek alkoholu. Nie przewidział, że ta ilość tak na niego zadziała. Do domu miał raptem 300 metrów.

Reklama

W piątek poinformował zarząd regionalny PiS, że w poniedziałek złoży wniosek o rezygnację z mandatu radnego. Nie ma to jednak związku z piątkową kolizją, tylko z chorobą. Zapowiedział, że w sądzie przedstawi dokumentację lekarską i ma nadzieję na łagodny wyrok.
Wiesław K. był wieloletnim prezesem Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. W 2016 roku startował na prezydenta Radomska w przedterminowych wyborach. Zdobył mandat w tegorocznych wyborach samorządowych do rady powiatu.

Wiesław K. stanie przez sądem. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności, grzywna do 5000 zł oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet dożywotnio.

Mężczyzna to prywatnie wujek prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzeja Dudy - informuje portal radomsko24.pl.