Adamowicz, która była gościem w TVN 24 przypomniała, że motywem przewodnim jej kampanii do PE jest "wspólna walka z mową nienawiści".

Reklama

Na pytanie, co może zmienić w posłance Krystynie Pawłowicz odpowiedziała: "Podtrzymuję zaproszenie dla pani poseł Pawłowicz. Bardzo chętnie z nią porozmawiam. Myślę, że ona również mogłaby się przyłączyć do tej koalicji przeciwko mowie nienawiści. Ona też jest bardzo hejtowana".

- Myślę, że razem możemy coś zmienić. Może ona, jak porozmawia ze mną, to coś się w niej obudzi. Będzie mi bardzo miło, jeżeli się przyłączy - dodała żona tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Dopytywana o ostry styl wypowiedzi Pawłowicz i zarzuty, które posłanka PiS kierowała publicznie wobec niej, Adamowicz podkreśliła: "Wierzę w ludzi. Wierzę, że wspólnie, nieważne, kto jest z jakiej opcji politycznej, możemy wiele zmienić".

Krystyna Pawłowicz w kwietniu na Twitterze zarzuciła Adamowicz, jako kandydatce do PE, brak doświadczenia. "Pani Adamowicz, a jakie ma pani kompetencje, poza byciem żoną zamordowanego prezydenta miasta, nie zachowującą zresztą podstawowego szacunku dla demokratycznie wybranego prezydenta RP - by kandydować i zasiadać w imieniu RP w UE parlamencie? Jakie wykształcenie, wiedza, poza samą oikofobią?" - dopytała Pawłowicz w swoich wpisach.

Adamowicz odpowiadając posłance zaprosiła ją na kawę, przedstawiła też swoje wykształcenie i doświadczenie zawodowe. "Żona zamordowanego prezydenta uczynił mnie tragiczny los. Dzięki ciężkiej pracy jestem doktorem prawa, wykładowcą Uniwersytetu Gdańskiego, radcą prawnym, MBA, absolwentką szkoły prawa niemieckiego Uniwersytetu w Bonn i prawa brytyjskiego i UE organizowanego przez Uniwersytet w Cambridge. Mówię po niemiecku i angielsku. I SZANUJĘ ludzi. Panią też" - napisała Adamowicz na Twitterze.

Pawłowicz odparła: "Adamowicz_Magda zaprasza mnie na kawę, by się poznać i wspólnie walczyć na świecie z nienawiścią. Otóż, p. Adamowicz, kawa zbędna, już panią Polska poznała Proszę powstrzymać swą nienawiść do PL i jej władz oraz przeprosić Prezydenta i Premiera za ich poniżanie w PL i zagranicą."

Reklama