Na piątkowej konferencji prasowej europoseł Kłosowski, który ubiega się o ponowny wybór do Parlamentu Europejskiego z list PiS w okręgu opolsko-dolnośląskim, przedstawił deklarację wartości, którą - jego zdaniem - powinni podpisać wszyscy kandydaci do PE z tego okręgu.

Reklama

W preambule dokumentu jest zapewnienie, że jego sygnatariusze nie będą działali przeciwko interesom regionu i ojczyzny wraz ze zobowiązaniem: "Nie szkodzić Polsce przez donoszenie i wypowiedzi szkodzące jej wizerunkowi i interesom".

Do głównych interesów, o jakie powinni dbać kandydaci na europosła, Kłosowski zalicza: bezpieczeństwo energetyczne Polski, przyznanie Polakom w Niemczech statusu mniejszości narodowej, zrównanie dopłat dla rolników polskich z dopłatami dla rolników niemieckich i wyrównanie standardu jakościowych produktów we wszystkich państwach UE.

Europoseł PiS chce także, aby kandydaci opowiedzieli się się przeciwko przyjęciu euro przez Polskę do czasu wyrównania poziomu życia z krajami Zachodu, przeciwko profanacji katolickich symboli religijnych oraz indoktrynacji środowisk LGBT w szkołach, a także przeciwko cenzurze Internetu.

- Roześlę tę deklarację do wszystkich kandydatów do Parlamentu Europejskiego w naszym okręgu i za kilka dni poinformuję, kto ją podpisał - zapowiedział Kłosowski.