Sitarski poinformował PAP, że złożył w czwartek do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego oświadczenie o wystąpieniu z klubu Kukiz'15

Reklama

- W tej chwili jestem posłem niezrzeszonym - powiedział Sitarski.

O swojej decyzji poseł poinformował również w oświadczeniu opublikowanym na Facebooku. "Według mnie pozycja Ruchu Obywatelskiego Kukiz’15 nie spełnia obecnie założeń idei, dla których zrezygnowałem z dotychczasowego życia zawodowego i poświęciłem się w całości pracy na rzecz obywateli" - czytamy w oświadczeniu.

"Miałem nadzieję, że doświadczenia związane z wyborami, zarówno samorządowymi jak i do Parlamentu Europejskiego, zmienią styl zarządzania klubem oraz przypomną nam o idei, dla której szliśmy pod marką Kukiz'15. Zabrakło determinacji, a także woli negocjacji. Bo to jest istotą prowadzenia rozsądnej polityki i skuteczności działania. Od pierwszego dnia Paweł Kukiz nie dostrzegał wartości dodanej w osobach, które miały swoje zdanie" - dodał.

Sitarski poinformował, że do końca kadencji będzie pracował m.in. nad zlikwidowaniem opłat za wjazd do stref czystego transportu, obniżeniem obciążeń podatkowych dla pojazdów nisko i zeroemisyjnych, zwiększaniem możliwości wykorzystania energetyki odnawialnej przez obywateli i walką z wysokimi cenami energii elektrycznej.

Po opuszczeniu przez Sitarskiego klubu Kukiz'15 będzie on liczył 25 posłów.

Kukiz: Sitarski odkrył brak demokracji w klubie, kiedy pojawił się wakat na stanowisku wiceszefa energii

Lider Kukiz'15 Paweł Kukiz powiedział w piątek w radiowej Trójce, że "poseł Sitarski odkrył brak demokracji w klubie Kukiz'15 w momencie, kiedy pan Grzegorz Tobiszowski, były wiceminister energetyki i górnictwa został europarlamentarzystą i pojawił się wakat na stanowisku wiceministra energii".

Reklama

- A ponieważ jest w dobrych relacjach pan Sitarski z Prawem i Sprawiedliwością najprawdopodobniej liczy - podobnie jak, kiedyś pan Adam Andruszkiewicz - na funkcję wiceministra w tym resorcie. I to cała filozofia. I tyle - powiedział lider Kukiz'15.

Dopytywany, czy tak przypuszcza, czy coś wie, Kukiz odparł: - Tak huczy w sejmowych kuluarach. To, czy on tę funkcję dostanie, czy nie, to będziemy się przyglądać. Natomiast po prostu tak sobie założył i tyle - stwierdził lider Kukiz'15.

Sitarski poinformował PAP, że złożył w czwartek do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego oświadczenie o wystąpieniu z klubu Kukiz'15 i jest w tej chwili posłem niezrzeszonym.