"Podczas forum programowego Platformy z pewnością padną kolejne puste obietnice. Tymczasem prawda o ich planach kryje się w wypowiedziach polityków opozycji. Możecie się przekonać tutaj: forumprogramoweko.pl" - poinformował na Twitterze wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.

Reklama

Na stronie w poszczególnych zakładkach zamieszczono wypowiedzi polityków KO dotyczące rodziny, pracy, edukacji, zdrowia, bezpieczeństwa i polityki zagranicznej.

Na przykład "Zlikwidujemy CBA" - to wypowiedź Grzegorz Schetyna z 2016 roku.

"Jesteśmy przygotowani na każdą liczbę uchodźców" - mówił z kolei Cezary Tomczyk w 2015 roku.

Reklama

"Zlikwidujemy program 500+, gdy dojdziemy do władzy" - mówił Witold Zembaczyński w roku 2018.

Dziś w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbywa się dwudniowe Forum Programowe Koalicji Obywatelskiej (PO, Nowoczesnej, Inicjatywy Polska), na którym odbędą się 53 panele dyskusyjne. Zaplanowano też cztery "wydarzenia specjalne", gdzie głos zabiorą m.in. liderzy koalicji: Grzegorz Schetyna, Katarzyna Lubnauer i Barbara Nowacka. Niewykluczone, że podczas forum z ust szefa Platformy padną deklaracje dotyczące formuły startu w jesiennych wyborach samorządowych.

Z rozmów PAP z politykami PO wynika, że kluczowe sprawy, o których będzie mowa podczas Forum, to gospodarka, edukacja, zdrowie i ekologia. Tematyce tej poświęconych ma być kilkanaście debat. Nie zabraknie też dyskusji na temat praworządności, praw kobiet, praw zwierząt, polityki senioralnej, wsparcia dla osób niepełnosprawnych, infrastruktury, sportu, mediów, polityki zagranicznej i bezpieczeństwa.

- Będziemy pokazywać poszczególne, konkretne rozwiązania dla Polski. Pokazujemy plan, jak naprawimy Polskę po tym, co w tej chwili się dzieje - mówił w czwartek w Kielcach wiceszef PO Borys Budka.

W przedsięwzięcie zaangażowanych jest kilkudziesięciu posłów Platformy i Nowoczesnej, polityków Inicjatywy Polska, samorządowców, ekspertów, przedstawicieli organizacji pozarządowych.

Forum, które zakończy się w sobotę, ma mieć charakter otwarty - dla każdego, kto będzie miał ochotę posłuchać lub włączyć się w dyskusję z politykami Koalicji Obywatelskiej. Część dyskusji panelowych odbędzie się w ustawionym przed Pałacem Kultury i Nauki namiocie.

Reklama

Tydzień temu w Katowicach odbyła się trzydniowa konwencja programowa PiS i Zjednoczonej Prawicy "Myśląc: Polska". Jej efektem - jak zapowiadali politycy PiS - ma być przygotowanie założeń programowych przed wyborami parlamentarnymi. W trakcie konwencji odbyło się kilkanaście sesji plenarnych z udziałem szefów poszczególnych resortów oraz kilkadziesiąt paneli eksperckich. Głos zabierali również prezes PiS Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki oraz szefowie partii koalicyjnych: Solidarnej Polski - Zbigniew Ziobro i Porozumienia - Jarosław Gowin. Z informacji PAP wynika, że politycy PiS już rozpoczęli pisanie programu na jesienne wybory parlamentarne. Pracami kieruje lider PiS Jarosław Kaczyński.