Elbląg ma szanse na rozwój, ma szanse się rozwijać, ma szansę zmienić swoją sytuację na lepszą, na znacznie lepszą niż ta, z którą mamy do czynienia w tej chwili. Elbląg ma szansę być portem i to portem znaczącym dzięki przekopowi Mierzei Wiślanej - podkreślił prezes PiS. Przypomniał, że przekop Mierzei Wiślanej był od dawna zobowiązaniem Prawa i Sprawiedliwości.

Reklama

My nie prowadzimy kampanii wyborczej przeciwko nikomu, chociaż wiadomo, że to jest starcie, to jest konkurencja. Wiadomo jak ta konkurencja jest dzisiaj mało zgodna, jak chętna do czegoś więcej niż krytyka, do agresji. Ale my tą drogą nie idziemy, my przedstawiamy nasze propozycje, naszą wizję tego, jak Polska może wyglądać za cztery lata, za kolejne cztery lata, za osiem, dwanaście, za nawet 20 lat - zaznaczył.

Kaczyńskipodkreślił, że decyzja o przekopie Mierzei nie dotyczy tylko gospodarki, ale również suwerenności.

Prezes PiS mówił także o budowie dróg ekspresowych i krajowych, które dają szansę na rozwój regionu.

My chcemy zbudować w Polsce taką sytuację, w której będziemy państwem, które nie leży tylko na osi wschód-zachód, bo tak było dotychczas, oczywiście tu mówię o wymiarze gospodarczym i politycznym, ale także na osi północ-południe. Tę oś trzeba dopiero zbudować i my właśnie to rozpoczęliśmy. A to jest dla ziemi ogromna szansa na rozwój, na rozwój pod każdym względem i jeżeli chodzi o przemysł, jeżeli chodzi o usługi, jeżeli chodzi o logistykę" - zauważył Kaczyński "Możemy uczynić z Elbląga i wielu innych okręgów na tej ziemi naprawdę miasta, miasteczka kwitnące - dodał prezes PiS.