Radio ZET poinformowało, że prezes NIK zwolnił 4 osoby, które pełniły obowiązki dyrektora, jedną p.o. wicedyrektora i p.o. szefa delegatury NIK w Warszawie. W stołecznej delegaturze Izby Andrzeja Panasiuka zastąpił Mieczysław Kosmalski.

Reklama

Według radia wcześniej prezes Banaś zmienił dyrektora Biura Organizacyjnego, któremu podlegają kadry. Na stanowisko szefa biura mianował Wojciecha Jadackiego, który pracował w NIK-u, gdy szefem Izby był Lech Kaczyński.

W odpowiedzi na pytanie PAP o zmiany kadrowe, wydział prasowy Najwyższej Izby Kontroli poinformował, że w NIK nie nastąpiły żadne zwolnienia. "Nastąpiły natomiast zmiany na stanowiskach pełniących obowiązki dyrektorów i wicedyrektora" - wyjaśniono.

Jak podano, "w sumie 6 osobom cofnięto powierzenie obowiązków dyrektora jednostki oraz w jednym przypadku wicedyrektora. Te osoby, które pełniły dotychczas obowiązki dyrektorów i wicedyrektora wróciły na stanowiska zgodne z aktami mianowania".

W komunikacie przekazanym PAP podkreślono, że obsada stanowiska w formie powierzenia obowiązków zawsze ma charakter czasowy. "Taka niewątpliwie była intencja byłego Prezesa NIK, jak i obecnego" - napisano.