Były minister zdrowia stwierdził z kolei z uśmiechem, że on w takiej szkole mógłby wykładać politykę zdrowotną.

Reklama

Kazimierz Marcinkiewicz o swoich planach mówił wczoraj w telewizji TVN24. Szkoła dla młodych polityków ma działać w Krakowie. Były premier ma być jej patronem. A lider PiS nie uchyla się od udziału w tej inicjatywie.

Dużo mniej pobłażliwości były premier ma dla rządzącej PO. Jarosław Kaczyński oskarżył Platformę Obywatelską, że nie robi nic, by poprawić sytuację w służbie zdrowia, a własnymi winami obciąża poprzedników. "Ciągle się mówi o jakiś zmianach systemowych, ale nie proponuje się niczego poza ogólnikami" - wytyka prezes PiS.

Szef PiS stwierdził, że gdyby PO nie wycofała decyzji jego rządu, sytuacja w służbie zdrowia byłaby lepsza. "Trudności wynikają z decyzji podjętych przez obecny rząd. Myśmy w ubiegłym roku doprowadzili do znacznego wzrostu nakładów. Pieniędzy miało przybywać. Ale nie myśmy wycofali tę decyzję" - tłumaczył Kaczyński.

Zbigniew Religa, były minister zdrowia, zapowiedział, że posłowie PiS złożą poselski projekt ustawy podnoszącej składkę zdrowotną o jeden procent - aż do uzyskania 13 procent składki.