Obecny szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Krzysztof Szczerski zastąpi na tym stanowisku Joannę Wronecką, która zgodnie z postanowieniem prezydenta z 25 lutego zostanie odwołana z dniem 31 maja b.r.

Reklama

Wiosną tego roku sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres powołał ją na stanowisko specjalnego koordynatora ONZ ds. Libanu.

O tym, że prezydencki minister jest rozpatrywany jako kandydat na ambasadora Polski przy ONZ w Nowym Jorku, pisał w ostatnich tygodniach "Dziennik Gazeta Prawna">>>. Podobne doniesienia pojawiły się również na portalu Onet.

Kim jest Krzysztof Szczerski?

Krzysztof Szczerski w latach 2017-2021 pełnił funkcję szefa gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy. Od kwietnia 2021 r. jest szefem Biura Polityki Międzynarodowej w Kancelarii Prezydenta RP. W 2019 r. premier Mateusz Morawiecki ogłosił go jako kandydata Polski na stanowisko komisarza UE, jednak prezydencki minister zrezygnował wówczas, gdy zaproponowana została mu funkcja komisarza UE ds. rolnictwa.

Krzysztof Szczerski jest profesorem nauk społecznych, wykładowcą akademickim Uniwersytetu Jagiellońskiego, specjalizuje się w polityce europejskiej, współczesnych systemach politycznych i administracji publicznej.