W serii wpisów na Twitterze Stanisław Żaryn w poniedziałek ocenił, że wzmagają się rosyjskie ataki informacyjne na Polskę. - Od czasu rozpoczęcia wojny przeciwko Ukrainie propaganda rosyjska w sposób szczególny kolportuje przekaz, który ma ukazywać Polskę jako prowokatora eskalującego sytuację w regionie - napisał rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych.

Reklama

Polska jest fałszywie oskarżana o: podżeganie do wojny, rusofobię, chęć zaatakowania i aneksji zachodniej Ukrainy, wciąganie NATO w wojnę, bycie wasalem USA i W. Brytanii, a także utrudnianie +normalizacji+ stosunków Zachód-Rosja - podkreślił Żaryn.

Wskazał też, że Polska od lat znajduje się na "celowniku operacji dezinformacyjnych Kremla". - Rosja wykorzystuje narzędzia informacyjne do oczerniania Polski, w celu doprowadzenia do jej izolacji i obniżenia relacji Polski z sojusznikami - podał.

Działania rosyjskie uległy wzmocnieniu w czasie prowadzonej wojny Rosji przeciwko Ukrainie. Działania mają na celu trwałe obniżenie bezpieczeństwa Polski i całej wschodniej flanki NATO - dodał Stanisław Żaryn.

Reklama