"Projekt ustawy o przełożeniu wyborów samorządowych jest już gotowy, lada chwila trafi do Sejmu. Prawdopodobnie będziemy ją przyjmować jako projekt poselski, myślę, że stanie się to jeszcze w czerwcu" – mówi w wywiadzie dla polskatimes.pl wicemarszałek Sejmu, szef klubu PiS Ryszard Terlecki.
- powiedział wicemarszałek Ryszard Terlecki pytany przez polskatimes.pl o pomysł przełożenia wyborów samorządowych na wiosnę 2024 roku.
- wyjaśnił wicemarszałek Sejmu, pytany o powody tego pomysłu.
Zdaniem Terleckiego ten pomysł nie powinien budzić kontrowersji wśród innych ugrupowań. - powiedział.
Dopytywany, czy PiS planuje zmiany w ordynacji odpowiedział, że "na razie takich przymiarek nie ma".
Wybory samorządowe
Wybory samorządowe wypadają jesienią 2023 roku w związku z tym, że w 2018 roku wydłużono kadencję samorządów z 4 do 5 lat (ostatnie wybory samorządowe odbyły się jesienią 2018 roku). Jednocześnie jesienią 2023 wypada konstytucyjny termin wyborów parlamentarnych (ostatnie odbyły się 13 października 2019 roku).
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zobacz
|