Dziś Komisja Etyki Poselskiej ukarała karą zwrócenia uwagi posła Michała Cieślaka, który wniósł skargę na naczelniczkę poczty w Pacanowie, oczekując jej zwolnienia - przekazała PAP Falej.

Dodała, że to ona złożyła wniosek do komisji, ponieważ w jej ocenie zachowanie Cieślaka było niegodne posła. Stwierdziła, że Cieślak jako osoba publiczna chciał wykorzystać swoją pozycję i wpływać na zatrudnienie pracownicy Poczty Polskiej, dlatego, że krytycznie wypowiedziała się na temat obecnej władzy.

Reklama

Incydent w Pacanowie

Cieślak to nie tylko poseł PiS, ale do niedawna także minister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jednak odszedł z KPRM w związku z incydentem, który miał miejsce w Pacanowie w czerwcu tego roku.

Redakcja portalu wyborcza.pl w Kielcach napisała wówczas, że naczelniczkę poczty z Pacanowa (woj. świętokrzyskie) czekają surowe konsekwencje za to, że pożaliła się ministrowi w KPRM ds. samorządu Michałowi Cieślakowi na drożyznę. "GW" napisała, że wybrany do Sejmu ze świętokrzyskiej listy PiS poseł Partii Republikańskiej przyszedł do placówki, by odebrać listy. Naczelniczka poczty w rozmowie z gazetą przyznała, że kiedy go rozpoznała, pożaliła mu się na obecną sytuację związaną z drożyzną. "W błyskawicznym tempie została wezwana +na dywanik+. Usłyszała, że zostanie zwolniona. Poczta Polska przyznaje tyle, że skarga (ministra na naczelnik - PAP) wpłynęła i jest wyjaśniana" - podał portal.

Niedługo po publikacji portalu wyborcza.pl na Twitterze Cieślak poinformował, że po rozmowie z wicepremierem Jarosławem Kaczyńskim oraz prezesem Partii Republikańskiej Adamem Bielanem, kierując się dobrem Zjednoczonej Prawicy, podjął decyzję o rezygnacji z funkcji ministra w KPRM. Poczta Polska podała, że naczelniczka Urzędu Pocztowego w Pacanowie będzie kontynuować pracę na dotychczasowym stanowisku i dotychczasowych warunkach.

Reklama

autor: Karol Kostrzewa