Reklama

A potem córka Izabeli Jarugi-Nowackiej, która była jedną z ofiar katastrofy smoleńskiej, zwróciła się bezpośrednio do prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego.

Mocne słowa Nowackiej do Kaczyńskiego

Jak pan może patrzeć w lustro po tym, jak pan po tragedii zrobił politykę. Na trumnie brata, bratowej, waszych przyjaciół i śmierci mojej matki zbudował pan imperium kłamstwa, które pozwoliło wam zdobyć władzę. Jak panu nie wstyd panie Kaczyński doprowadzić do podziału Polski. Pan się śmieje... Hańba panu! Hańba na wieki! - wykrzyczała z Sejmowej mównicy Barbara Nowcka.

Macierewicz: To TVN ukrywa wyniki badań

Reklama

O głos poprosił Antoni Macierewicz. Jego wystąpieniu towarzyszyły okrzyki "Hańba! Hańba!". Mówił między innymi, że w czasach, kiedy premierem był Donald Tusk doprowadzono do oddania śledztwa smoleńskiego Rosjanom. Tusk oddał wszystkie materiały Rosji! - grzmiał Macierewicz. O materiale TVN dotyczącym katastrofy smoleńskiej i odpowiedzi podkomisji CZYTAJ TUTAJ>>>

Reklama

Chcę powiedzieć bardzo jasno, że raport NIAR jest w pełni przedstawiony w dokumentach komisji. Wszystkie wyniki są opublikowane. To TVN ukrywa wyniki badań, symulacji, pokazujące, że samolot rozbija się zupełnie inaczej niż wynika to z badań pana Millera i pani Anodiny - dodał.

Kaczyński: Tu jest agentura Rosji

Potem na mównicę wychodzili przedstawiciele opozycji, którzy bili w Macierewicza nazywając go m.in. kłamcą smoleńskim i oskarżając PiS o podzielenie Polaków. Marszalek Elżbieta Witek ogłosiła pięć minut przerwy, część posłów zaczęła opuszczać salę, ale po chwili marszałek zmieniła zdanie, bo... głos chciał zabrać Jarosław Kaczyński.

Wiedziałem, ze jest tu jest agentura Putina, ale że tak liczna - nie - wypalił prezes PiS. Schodzącemu z mównicy Kaczyńskiemu towarzyszyły okrzyki: "Będziesz siedział! Będziesz siedział!".