Fogiel poinformował w ubiegły piątek w Polsat News, że w związku z tym, że został przewodniczącym sejmowej komisji spraw zagranicznych, będzie powoli przekazywał "pałeczkę rzecznikowania", by móc wykonywać obowiązki komisyjne.

Reklama

Rafał Bochenek: Dziękuje za zaufanie

Na konferencji prasowej po posiedzeniu Komitetu Politycznego PiS w czwartek Fogiel poinformował, że nowym rzecznikiem partii zostanie poseł PiS Rafał Bochenek. Będę robił co mógł, żeby ta komunikacja - śladem mojego poprzednika - przebiegała jak najbardziej sprawniej - oświadczył Bochenek, dziękując komitetowi PiS i prezesowi partii Jarosławowi Kaczyńskiemu za powierzone zaufanie. Wcześniej Bochenek pełnił już funkcję rzecznika prasowego rządów Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego.

Bochenek zaznaczył, że chciałby, aby dziennikarze byli zadowoleni z jego pracy, a przede wszystkim "mieszkańcy i obywatele naszej ojczyzny, aby na bieżąco byli informowani o działaniach PiS". Polityk podziękował też Foglowi, za lata, które poświęcił nad komunikacją partii. Pracowałem na tym odcinku i już wiem, że nie jest on łatwy, jestem pełen podziwu i mam nadzieję, że jeszcze nieraz będę mógł liczyć na twoje wsparcie - dodał Bochenek zwracając się do Fogla.

Szydło pogratulowała nowemu rzecznikowi PiS

Gratulacje Bochenkowi złożyła na Twitterze m.in. b.premier, europosłanka PiS Beata Szydło. Gratulacje dla Rafała Bochenka, nowego rzecznika PiS! Z Rafałem wspaniale współpracowało nam się, gdy był rzecznikiem mojego rządu i nie wątpię, że równie dobrze poradzi sobie z nowym zadaniem - napisała.

Reklama

Radosław Fogiel poinformował też, że Komitet Polityczny PiS podjął również decyzje dyscyplinarne "w sprawach zgłaszanych przez regiony". Dopytywany przez dziennikarzy, czy decyzje dyscyplinarne dotyczyły sytuacji na Śląsku, gdzie PiS straciło większość w sejmiku wojewódzkim, Fogiel przyznał, że "m.in. padł wniosek ze strony rzecznika dyscyplinarnego ws. tych członków PiS, którzy postanowili zmienić barwy partyjne".

W poniedziałek PiS straciło większość w Sejmiku woj. Śląskiego. Po utworzeniu przez marszałka regionu Jakuba Chełstowskiego i trojga dotychczasowych radnych PiS klubu "Tak! Dla Polski" głosowali oni z dotychczasową opozycją, m.in. wybierając nowy zarząd województwa

autorzy: Mikołaj Małecki, Rafał Białkowski