Po posiedzeniu Rady Naczelnej PSL, które odbyło się w sobotę w Warszawie, Kosiniak-Kamysz powiedział, że "zapadła dziś ważna kwestia polityczna, jest pełne, jednogłośne wsparcie dla moich działań i działań kierownictwa PSL dotyczące rozmów z ugrupowaniami demokratycznymi, szczególnie z ugrupowaniem Szymona Hołowni, Polską 2050" - poinformował Kosiniak-Kamysz.

Reklama

Jak dodał, "jest akceptacja porozumienia programowego, dotyczącego najważniejszych spraw na 100 dni rządów i następną kadencję, jest wsparcie kontynuacji rozmów politycznych i podejmowania dalszym decyzji politycznych związanych z przygotowaniem do wyborów" - powiedział.

Kiedy decyzja ws. wspólnego startu w wyborach?

Bo, jak dodał "i merytoryka - czyli program i taktyka wyborcza są niezwykle ważne". Chcemy wygrać te wybory i przywrócić Polsce normalność, praworządność, bezpieczeństwo, dać wszystkim godne życie, godną pracę - zadeklarował. Pytany, "kiedy możemy spodziewać się decyzji w sprawie możliwego startu w wyborach z Szymonem Hołownią, Kosiniak-Kamysz powiedział, że rozmowy polityczne powinny jego zdaniem potrwać około miesiąca, a w połowie kwietnia PSL zamierza podejmować dalsze decyzje".

Reklama

autor: Olga Łozińska, Wiktoria Nicałek