Jak podkreślił Bosak w TVN24 celem jego ugrupowania "jest odsunięcie od władzy tych ludzi, którzy nadużywają swoich kompetencji, marnotrawią publiczne pieniądze, wywołali inflację, działają przeciwko racji stanu i interesom Polaków, czy w polityce unijnej, czy też w polityce wobec Ukrainy i Białorusi".

Reklama

Mamy po prostu teraz masakrę zawinioną przez rząd Mateusza Morawieckiego. Jednocześnie bardzo intensywną propagandę wykonywaną za pieniądze obywateli po to, aby ludziom wyprać mózgi i przekonywać ich, że PiS jest jakimś wielkim dobrodziejem. Nie jest i nigdy nie był - mówił poseł Konfederacji. Ocenił, że w Polsce "mamy coraz większy wzrost kosztów życia i to są rzeczy zawinione przez politykę rządu i zawinione przez politykę UE, którą obecny rząd, wbrew temu co mówi, wspiera".

Koalicja Konfederacji z PiS?

Bosak został zapytany, czy w związku z tym Konfederacja widzi się w rządzie Zjednoczonej Prawicy i widzi szansę na koalicję z PiS.Nie widzę takiej szansy. Jesteśmy partią, która spośród partii sejmowych najrzadziej głosuje z rządem. Częściej to robi Lewica, częściej to robi PO, częściej to robi PSL. Jesteśmy chyba najbardziej krytyczni do tego, co PiS robi przez ostatnie lata - odpowiedział Bosak.

Nie jestem zwolennikiem takiego dogadywania się. (...) Jesteśmy poważną formacją, której w tej chwili rośnie poparcie, ma szansę na kilkadziesiąt mandatów poselskich i o ile pojedynczy poseł może sprzedać swój głos za jakieś przywileje, o tyle cała formacja polityczna, która chce się rozwijać i reprezentować jak najwięcej Polaków, musi zachowywać się w sposób wiarygodny - wskazał Bosak.

Jak zaznaczył "ta wiarygodność weryfikowana jest w wynikach głosowań". Pierwsze głosowanie, zanim jeszcze głosowanie nad powołaniem rządu, to będzie głosowanie nad marszałkiem Sejmu i to, co mogę powiedzieć, że po tym co wyprawia PiS w Sejmie, jak przekształcił tę Izbę w maszynkę do głosowania, to z pewnością nie poprzemy też nawet marszałka Sejmu w pierwszym głosowaniu - zapowiedział Bosak.

Reklama

autor: Marcin Jabłoński