W ramach tego harmonogramu zaplanowane jest szereg uroczystości. O godz. 8 w kościele seminaryjnym pw. Wniebowzięcia NMP i św. Józefa Oblubieńca na Krakowskim Przedmieściu 52/54 zostanie odprawiona msza św. w intencji Ofiar katastrofy. Następnie o godz. 8.41 przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie odbędzie się Apel Pamięci.

Reklama

Blok filmowy

Na godz. 10 zaplonowano uruchomieniu bloku filmowego przed Pałacem Prezydenckim, który potrwa do 11.55. W samo południe (godz. 12) zostanie z kolei odprawiony Anioł Pański, także przed Pałacem Prezydenckim.

W godz. 12.15-15 potrwa blok filmowy. Będą także koncerty przed Pałacem Prezydenckim. O godz. 15 koronka do Miłosierdzia Bożego przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie. Następnie w godz. 15.15-19 ponownie blok filmowy i koncerty.

Reklama

Marsz Pamięci

Na godz. 19 zaplanowano msze św. w intencji Ofiar katastrofy w Bazylice Archikatedralnej pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela w Warszawie, po mszy zaś Marsz Pamięci, który wyruszy z katedry pod Pałac Prezydencki.

Trzynaste obchody katastrofy smoleńskiej zamknie wystąpienie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie. Ostatni punkt programu zaplanowano na godz. 21.