Wczoraj szef PiS oskarżył stację o atak na jego partię. "Atakują nas już nie tyko media poważne, ale nawet rozgłośnie muzyczne. Na przykład takie Radio ZET" - mówił na konferencji prasowej. Gdy pytanie zadał mu dziennikarz właśnie tej stacji, Jarosław Kaczyński uderzył znacznie mocniej. "To, co nadaje pańska rozgłośnia, jest żenujące. Ja bym się wstydził pracować w Radiu ZET".

Reklama

>>> Jarosław Kaczyński traci zimną krew?

Dziennikarz odparł, że on się nie wstydzi, a szef PiS odpowiedział: "Tym się różnimy; zawsze w Polsce były dwie grupy, ta z AK i ta z innych środowisk". Po tych słowach Radio ZET wypuściło koszulki właśnie z napisem "nie wstydzę się Radia ZET". Dziś przedstawiciele radia próbowali wręczyć je prezesowi PiS i Zbigniewowi Ziobrze. Nie udało się.

>>> Kaczyński nie wziął prezentu od dziennikarzy

Tymczasem nosić koszulkę z takim napisem gotowa jest była prezydencka minister i była szefowa resortu sportu Elżbieta Jakubiak. Choć krytyki, która padła z ust szefa partii, do końca nie podważa. "Opinia jest jednak taka, że większość mediów jest przychylna jednej partii. To opinie z zewnątrz, np. medioznawców. To nie zarzut, to stwierdzenie faktu" - mówiła Elżbieta Jakubiak w TVN24.