Kosiniak-Kamysz był pytany o dofinansowanie filmu Agnieszki Holland m.in. przez Mazowiecki Instytut Kultury podległy marszałkowi województwa mazowieckiego, politykowi PSL Adamowi Struzikowi. Lider PSL był pytany, czy zgadza się z decyzją Struzika.

Reklama

Warto przypomnieć, że np. film +Wołyń+ i +Miasto '44+ były wspierane przez różne samorządy, w tym samorząd województwa mazowieckiego. Ja bym podjął w tym wypadku, o który pani pyta inną decyzję - powiedział prezes PSL odpowiadając na pytanie dziennikarza.

Dofinansowanie filmu Holland

Reklama

Film "Zielona granica" w reżyserii Agnieszki Holland otrzymał 300 tys. zł dofinansowania od Mazowieckiego i Warszawskiego Funduszu Filmowego. Taka informacja znajduje się na stronie tej instytucji. Film dostał wkład koprodukcyjny w ramach 13. edycji konkursu w czerwcu 2023.

Mazowiecki i Warszawski Fundusz Filmowy działa od 13 lat i jest finansowany ze środków urzędu m.st. Warszawy, Samorządu Województwa Mazowieckiego oraz Mazowieckiego Instytutu Kultury.

Film Agnieszki Holland "Zielona Granica" można od piątku zobaczyć w kinach w Polsce. Jak zapowiedział w czwartek wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Błażej Poboży w kinach studyjnych film zostanie poprzedzony specjalnie przygotowanym spotem.