Pan przewodniczący Tusk w swoich konkretach o kulturze NIC (tylko plagiat naszej ust. o artystach i zmyślenia o cenzurze), ale za to chwali wpływy kultury zachodniej na Pomorzu i w Wielkopolsce i definiuje ją wprost jako niemiecki PORZĄDEK! Boże, chroń nas przed tuskową kulturą! - napisał w poniedziałek na Twitterze Gliński.

Reklama

Wybory 2023

Jak relacjonowały media, lider PO podczas czwartkowego spotkania z mieszkańcami Piły (woj. wielkopolskie) mówił, że są "pewne cechy, które są tak cenione na Pomorzu, w Wielkopolsce, przez to, że byliśmy bardziej pod wpływem kultury Zachodu". Mogą mnie od Niemców wyzywać, ale chcę wygrać te wybory i idę po zwycięstwo, żeby też wreszcie zapanował jakiś elementarny porządek, w polityce zagranicznej, europejskiej, gospodarczej, w systemie podatkowym, sądownictwie – powiedział.

W piątek premier Mateusz Morawiecki w mediach społecznościowych ocenił, że Donald Tusk, w trakcie swojego wystąpienia w Pile, "nazwał niemiecką okupację i zabory +byciem pod wpływem kultury zachodu+". Nie pierwszy raz Tusk obraża Polaków – i dzieli ich na tych z Polski A i Polski B; lepszych i gorszych; tych ze wschodu i tych z zachodu – napisał szef rządu.