"Brawo Panie Premierze" - napisał po debacie na platformie X szef MKiDN Przemysław Czarnek."To już bezradność i frustracja. Tusk, milioner europejski, atakuje za uczciwie zarobiony majątek. Polska ma Premiera, który umie zarządzać majątkiem narodowym i go z sukcesem pomnaża. To jest siła Polski!" - stwierdziła wiceminister rodziny i polityki społecznej Anita Czerwińska.

Reklama

"Bo w debacie nie bardzo poszło?"

"Podobno pan przewodniczący Donald Tusk chce rewanżu w piątek. Panie przewodniczący, nieustająco zapraszam, może 1 na 1 w kosza? Bo w debacie nie bardzo poszło, prawda?" - napisał z kolei minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński.

Minister ds. UE Szymon Szynkowski vel Sęk podkreślił we wpisie, że jest dumny, że może pracować z premierem Morawieckim. Wiceminister sprawiedliwości Michał Woś stwierdził natomiast, że premier jest zwycięzcą debaty. "Lewica i Trzecia Droga jak marni pomagierzy PO. Tusk (trzęsące się ręce, łamiący głos) poległ zupełnie" - ocenił Woś.

"Ależ orka po Morawieckim"

Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz pogratulował liderowi Polski 2050 Szymonowi Hołowni. Świetna debata w wykonaniu Szymona Hołowni. Gratulacje Szymon - wspólnie pokonamy zło i przywrócimy w Polsce normalność, współpracę i dialog - podkreślił.

Zdaniem Ryszard Petru (Trzecia Droga) to opozycja wygrała debatę. "Ależ orka po Morawieckim" - komentował z kolei Arkadiusz Myrcha (KO). Prezydent Warszawy, wiceszef PO Rafał Trzaskowski zamieścił zdjęcie, na którym ogląda wystąpienie Donalda Tuska w debacie TVP. "Rzadkie zdjęcie Rafała Trzaskowskiego oglądającego TVP z przyjemnością. Brawa dla Donalda Tuska i Ryszarda Petru" - napisał.

Reklama

"Jakoś się nie dziwię, że Kaczyński stchórzył" - stwierdził szef klubu KO Borys Budka. "Morawiecki będzie długo pamiętał tę debatę: jego telewizja, jego funkcjonariusze, ich pytania, a i tak Tusk go zniszczył" - napisał poseł Bartłomiej Sienkiewicz. "Oni już wiedzą, że przegrają! Pierwsze miejsce w tym wyścigu jest na wyciągnięcie ręki!" - podkreśliła posłanka KO Aleksandra Gajewska.

"Konfederacja jest prawdziwą alternatywą"

Lewica na swoim profilu wskazała, że "niekwestionowaną zwyciężczynią debaty wyborczej" jest posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus. "Konfederacja jest prawdziwą alternatywą. Jedyna siła polityczna, która proponuje zmianę generacyjną, zmianę jakościową i zmianę mentalną" - napisano z kolei na profilu Konfederacji.

Autorka: Agata Zbieg