W "Polsat News" pojawił się Jabłoński oraz Adam Gomoła z Polski 2050.

Jabłoński w studiu "Polsat News" pokazał zdjęcie, na którym Tomasz Zimoch, poseł Polski 2050 środkowym palcem dotyka podbródek.

Proszę spojrzeć. Każdy sam to może ocenić, ja tylko demonstruje - powiedział Jabłoński.

Reklama

Adam Gomoła z zarzucił Jabłońskiemu kłamstwo i zadzwonił do Tomasza Zimocha.

Panie pośle Pawle Jabłoński, jeśli pan coś takiego mówi, jest pan kłamcą totalnym, osobą pozbawioną jakichkolwiek zasad nie tylko dobrego wychowania. To jest skandal, co pan mówi - powiedział na antenie "Polsat News" poseł Polski 2050.

Jabłoński w pewnym momencie przerwał Zimochowi. Odpowiedział mu Gomoła: "Zamilcz manipulancie". Nie jesteśmy na ty - odpowiedział Jabłoński.

Rozumiem, że jesteście zdruzgotani, znokautowani, że od wczoraj w ogóle nie dajecie sobie rady w Sejmie - powiedział Zimoch.

Reklama

Czyli przeprosin nie mamy. To pokazuje waszą kulturę - mówił Jabłoński w "Polsat News".

Reakcja Zimocha

Jak pan mnie trochę pozna, poobserwuje w sali sejmowej, to pan będzie wiedział, że ja często mam takie "dłoniozachowanie" - dodał Zimoch.

Zaraz zawiadomię swojego pełnomocnika, z którym wygrałem dwie sprawy przeciwko Polskiemu Radiu, kiedy zawieszono mnie z dnia na dzień, kiedy mówiłem o tym co dzieje się w Polskim Radiu i zarzucałem rządzącym, jak traktowany jest wymiar sprawiedliwości i Trybunał Konstytucyjny - stwierdził Zimoch w "Polsat News".

Po programie Zimoch skomentował sprawę na portalu X. "Panie Pośle jest Pan niestety potwornym manipulatorem. Miał Pan czas i okazję w programie telewizyjnym wycofać się i powiedzieć słowo - przepraszam. Tchórzliwie Pan tego nie zrobił. Otrzyma Pan pismo od mojego pełnomocnika. Zgłoszę też sprawę do sejmowej Komisji Etyki" - napisał.

Jabłoński przeprasza Zimocha

W środę Paweł Jabłoński w rozmowie z dziennikarzem "Wirtualnej Polski" tłumaczył się ze swojego zachowania w studiu.

Ja to zdjęcie pokazałem, mówiąc też, że nie znam powodów, dla których taki gest został pokazany. Ponieważ rzeczywiście pan poseł Zimoch wskazuje, że to nie był gest celowy, tylko drapanie się, przypadkowy gest, nieintencjonalny, to ja pana posła za to przeprosiłem wczoraj. Podtrzymuję te przeprosiny. Dobrze, żeby tego typu gestów intencjonalnie nikt nie pokazywał - powiedział.

Nowi członkowie KRS

Tomasz Zimoch został wybrany dziś do Krajowej Rady Sądownictwa. Sejm zdecydował, że do tego gremium dołączą również Kamila Gasiuk-Pihowicz, Anna Maria Żukowska oraz Robert Kropiwnicki.