Już słyszałem wczoraj głosy, chociażby prezesa Kosiniaka-Kamysza, że PSL ma inne zdanie w sprawie konkretnych zapisów. Będziemy o tym w otwarty sposób rozmawiać. Dziwie się histerycznej reakcji byłej większości rządowej – dodał senator KO.

Reklama

Zapytany przez Krzysztofa Ziemna, o związek projektu z udziałem rodziców najmłodszego posła Polski 2050, Adama Gomoły, którzy są zaangażowani w instalacje farm wiatrakowych, powiedział, że "chodzi przede wszystkim o ochronę polskich domów przed fatalną, katastrofalną polityką". - Chodzi o to, żeby gwarantować tarczę na ogromną cenę energii elektrycznej - wskazał.

"Niedociągnięcia w ustawie wiatrakowej to brak doświadczenia"

Schetyna stwierdził też, że niedociągnięcia w projekcie ustawy wiatrakowej są wynikiem "braku doświadczenia i możliwości pisania dobrych ustaw, braku konsultacji".

I podkreślił, że każdy punkt nowej ustawy będzie poddany debacie publicznej.To też podnosi nam poprzeczkę i buduje konieczność dobrej, właściwej pracy – mówił w RMF FM.

Kto będzie szefem ministerstwa klimatu?

Schetyna zapytany, czy w zwiazku z projektem tzw. ustawy wiatrakowej typowana dotychczas na nową minister klimatu Paulina Hennig-Kloska, powinna utracić szanse na objęcie tego resortu, stwierdził, że nie widzi "możliwości wyciągania personalnej odpowiedzialności wtedy, kiedy rząd nie powstał".

Ten rząd będzie inaczej funkcjonować. Nie będzie tutaj takiej polityki i legislacji jak przez ostanie 8 lat, czyli przynoszenia przez posłów rządowych projektów bez konsultacji społecznych, żeby można je było najszybciej przyjąć w Sejmie i Senacie - podkreślił.

Schetyna w RMF FM zaznaczył też, że komentarz Rafała Bochenka, który nazwał nową koalicję "koalicją oszustów" w kontekście projektu wiatrakowego, "jest żałosny".