Grzegorz Napieralski w wywiadzie dla Polskiego Radia 24 powiedział, że zostanie powołany nowy pełnomocnik ds. CPK. Znana bardzo postać, poseł Maciej Lasek, z tego co mi wiadomo. Osoba bardzo kompetentna, świetnie do tego przygotowana - ujawnił.

Reklama

Po to jest parlament, komisje, by nie na zapleczu jakiejś partii politycznej, tylko właśnie w parlamencie wraz z rządem, takie decyzje zapadały - kontynuował.

Jest pomysł na CPK. Napieralski ujawnia

Rozmówca Polskiego Radia 24 zwrócił uwagę też na to, że trzeba mieć twarde dane, aby podejmować decyzje ws. CPK.

Dodał przy tym, że w przyszłości może pojawić się inna koncepcja, jak np. łączenia lotnisk regionalnych szybką koleją. Zaznaczył jednak, że nie jest ekspertem w tej sprawie.

Donald Tusk o przyszłości CPK

Przypomnijmy, że o przyszłości CPK mówił także premier Donald Tusk w swoim expose. Zaznaczył, że ta rozstrzygnie się w sposób transparentny.

Jak dodał, nowy szef rządu minister (infrastruktury) Dariusz Klimczak, a także pełnomocnik rządu do spraw CPK, "w sposób otwarty, czytelny, bez jakichś dziwnych sytuacji, jakie towarzyszą od samego początku tego projektu, na oczach wszystkich Polek i Polaków zdecydują o tym, jaka jest przyszłość CPK i będą uczestniczyli w tym procesie wybitni i bezstronni eksperci". Będzie to projekt, który będzie służył Polsce w sposób najbardziej racjonalny - oświadczył.