Money.pl poinformował o incydencie na terenie prowadzonych prac przygotowawczych pod budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego, gdzie doszło do włamania i uszkodzenia maszyn budowlanych. Te informacje zostały potwierdzone przez państwową spółkę CPK oraz policję.

Reklama

Włamanie i kradzież

W poniedziałek zostało złożone zawiadomienie o włamaniu do trzech koparek na terenie budowy, w okresie między 13 a 15 stycznia. Skradziono paliwo, akumulatory, różne narzędzia. Komisariat Policji w Jaktorowie prowadzi postępowanie i trwa ustalanie sprawców - powiadomiła money.pl asp. sztab. Katarzyna Zych, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Groził ochroniarzowi siekierą?

Money.pl donosi, że na tym obszarze miało miejsce jeszcze jedno zdarzenie. Po włamaniach, które miały miejsce w miniony weekend, na placu budowy zaczęła pracować nocna ochrona. W nocy z wtorku na środę, ktoś miał grozić stróżowi za pomocą siekiery.

W nocy z 16 na 17 stycznia oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie, że na terenie gminy Wiskitki (pow. żyrardowski) za zgłaszającym, który porusza się samochodem, jedzie mężczyzna, który ma przy sobie siekierę. Zostało złożone zawiadomienie o uszkodzeniu mienia. W tej sprawie prowadzone jest postępowanie pod nadzorem prokuratury. Postępowanie ws. gróźb nie jest prowadzone, bo nie wpłynęło w tej sprawie zawiadomienie - mówiła money.pl st. sierż. Patrycja Sochacka, oficer prasowy KPP w Żyrardowie.

Współpracujemy w tej sprawie z policją, jesteśmy w kontakcie z wykonawcą. Dołożymy wszelkich starań, żeby sprawca lub sprawcy zostali ujęci i ukarani. Przygotowania do budowy, np. rozbiórki, odwierty, wykupy nieruchomości i przeprowadzki są zaawansowane i kontynuowane. Do mieszkańców apelujemy o spokój, rozsądek i stonowanie emocji - mówił Konrad Majszyk, rzecznik prasowy CPK, w odpowiedzi na pytania money.pl.