Przypomnijmy, że w środę, 17 stycznia Maciej Lasek, pełnomocnik premiera do spraw CPK, poinformował o odwołaniu rady nadzorczej Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Reklama

Powołał równocześnie nowych jej członków. Nowym przewodniczącym rady nadzorczej CPK został Filip Czernicki. Wiceszefem został Andrzej Ilków, a przedstawicielami: Adam Sanocki i Magdalena Jaworska-Maćkowiak. Maciej Lasek zapowiedział wtedy, że szykują się kolejne zmiany.

Zmiany w CPK

Dziś odwołany został Mikołaj Wild, szef CPK. Funkcję prezesa spółki będzie teraz pełnił Filip Czernicki.

Jednocześnie RN zdecydowała o ogłoszeniu konkursu na członka zarządu.

Spółka CPK poinformowała, że w piątek, 19 stycznia, rada nadzorcza odwołała dwóch członków trzyosobowego zarządu spółki: prezesa Mikołaja Wilda i Radosława Kantaka odpowiadającego za inwestycje kolejowe. W zarządzie spółki pozostał Andrzej Alot, który odpowiada za sprawy finansowe.

Reklama

Centralny Port Komunikacyjny

Centralny Port Komunikacyjny to planowany węzeł przesiadkowy między Warszawą i Łodzią.

Projekt ma zintergować transport lotniczy, kolejowy i drogowy. W ramach CPK w odległości 37 kilometrów na zachód od Warszawy ma być wybudowany port lotniczy. W ramach CPK planuje się także rozbudowę sieci kolejowej i drogowej, co ma umożliwić łatwe i szybkie połączenia pomiędzy CPK a innymi miastami w Polsce oraz w Europie.

Według planów, inwestycja ma być oddana do użytku w przyszłej dekadzie.