Przez ostatnie osiem lat, będąc u władzy jako obóz Zjednoczonej Prawicy, jako Prawo i Sprawiedliwość, wielokrotnie dawaliśmy dowody, że dla nas Szczecin nie ma barw partyjnych - mówił podczas sobotniej konferencji prasowej wiceprezes PiS i europoseł Joachim Brudziński, prezentując kandydata na prezydenta Szczecina.

Reklama

Zbigniew Bogucki - kandydat na prezydenta Szczecina

Dodał, że dzięki takim osobom jak Zbigniew Bogucki, PiS udowadniało, że potrafi być otwarte na "współpracę, na porozumienie".

Trzeba tutaj szczególnie zwrócić uwagę na kobiety, ponieważ niestety przez ostatnie lata są zauważane w takiej warstwie fasadowej (...). Niewiele robi się dla kobiet mieszkających w Szczecinie - powiedział Zbigniew Bogucki.

Pytany o szczegóły odpowiedział, że wkrótce zostanie przedstawiony program w tej kwestii. Dodał, że ważne jest przede wszystkim bezpieczeństwo, wspomniał m.in. o doświetleniu miasta. Mówił także o radzie kobiet przy prezydencie miasta, która w jego opinii musi działać sprawniej.

Kandydat na prezydenta mówił też o rozwoju inwestycji i konieczności współpracy z przedsiębiorcami - również małymi.

Liderzy list

Jak poinformował poseł Paweł Szefernaker, liderką listy PiS w wyborach do sejmiku województwa z okręgu szczecińsko-polickiego będzie radna miejska Agnieszka Kurzawa. Liderami list do rady Szczecina będą z kolei: radny miejski Krzysztof Romianowski (okręg nr 1), były wiceminister edukacji Maciej Kopeć (okręg nr 2), przewodniczący klubu radnych miejskich PiS Marcin Pawlicki (okręg nr 3), Janusz Jagielski (okręg nr 4) i radny miejski Dariusz Smoliński.

Szefernaker zapowiedział, że w lutym partia zamierza kolejno przedstawiać kandydatów w wyborach samorządowych, a w drugiej połowie lutego przedstawi swojego kandydata na prezydenta Koszalina.