PO opublikowała w mediach społecznościowych nowy spot.

W nagraniu słyszymy głos lektora, która mówi, że "PiS oszukał polską wieś". Rolnicy protestują dziś przeciwko europejskiemu "Zielonemu Ładowi", ale kto za to odpowiada? - pyta lektor i od razu wskazuje, że autorem jest Janusz Wojciechowski, komisarz europejski z nadania PiS. W spocie przypomniano wypowiedź Wojciechowskiego o "Zielonym Ładzie", który mówił, że "nie ma najmniejszych powodów do obaw, że "Zielony Ład" okaże się jakimś ciężarem dla polskich rolników, wręcz przeciwnie'.

Reklama

Dymisja Wojciechowskiego. Tego żąda PO

Reklama

Dziś PiS próbuje zmyć z siebie odpowiedzialność za trudną sytuację w rolnictwie - kontynuuje lektor.

Dziś Polska ma rząd, który zajmuje się tym problemem i na serio traktuje polskich rolników.Panie Wojciechowski rolnikom należą się przeprosiny i pańska dymisja - mówi na koniec lektor.

Protest rolników

27 lutego 2024 roku to data, którą rolnicy zapisali w swoich kalendarzach. W Warszawie odbył się kulminacyjny moment strajku - Gwiaździsty Marsz na Warszawę. Rolnicy, zjednoczeni w Ogólnopolskim Porozumieniu Związków Zawodowych Rolników i Organizacji Rolniczych, wyrazili swoje niezadowolenie wobec polityki Unii Europejskiej, Zielonego Ładu oraz napływu towarów z Ukrainy.