Poseł Szczerba: To nie tylko 607 wiz

Wiz wydanych niezgodnie z prawem jest bardzo dużo. To nie tylko 607 wiz - one dotyczą jednego z wątków sprawy. W całej aferze wizowej może być nawet kilka tysięcy nazwisk - ocenił w stacji Polsat News poseł Michał Szczerba z Koalicji Obywatelskiej i przewodniczący komisji do spraw tzw. afery wizowej.

Reklama

Pierwsze końcowe wnioski w sprawie afery wizowej powinny się pojawić przed wakacjami. Wciąż prowadzimy przesłuchania - zapewnił.

Poseł Szczerba zapowiedział także, że "wezwanie na przesłuchanie dostaną 'grube nazwiska'". To osoby, które siedzą na Nowogrodzkiej i mają dostęp do ucha prezesa - zadeklarował Szczerba.

Szczerba: To było dziecko Morawieckiego

Reklama

Każdego dnia przychodzą nowe informację w sprawie afery wizowej. To nie jest jedynie afera dotycząca Piotra Wawrzyka, Edgara Kobosa i braku nadzoru Zbigniewa Raua - przekazał w audycji szef komisji.

Projekt Poland Biznes Harbor uruchomiony dla Białorusi rozszerzono na pięć innych krajów, w tym Rosję. Przez takie działania wydawano wizy biznesowe Rosjanom. Ten program to było dziecko Morawieckiego - ocenił Szczerba.