"Szymon Hołowniasłyszałyśmy cię, ale ty nas jeszcze nie, uwierz. Do wieczora!" - czytamy w komunikacie Strajku Kobiet umieszczonym w mediach społecznościowych.

Reklama

Mam dla państwa dobrą wiadomość. Ten 11 kwietnia, który zaproponowałem jako datę rozpatrzenia projektów, ma szansę zapisać się jako pierwszy od 30 lat dzień, w którym jakieś projekty w sprawie prawa aborcyjnego przejdą do drugiego czytania - powiedział Szymon Hołownia na piątkowej konferencji prasowej.

Marszałek Sejmu wystąpił razem z posłankami Polski 2050. Na konferencji pojawiły się także członkinie Strajku Kobiet.

Zmiana prawa aborcyjnego? Hołownia zabrał głos

Reklama

Marszałek Sejmu przypomniał o tym, że od 1996 roku projekty dot. zmian w prawie aborcyjnym w tej izbie był wyrzucane do kosza już w I czytaniu.

Sprawdź swoją wiedzę: Wielki QUIZ polityczny. Na 3. pytaniu wykłada się niemal każdy

Rozmawiałem w tych dniach długo z przedstawicielami wszystkich ugrupowań politycznych, które stoją po tej stronie, które mogą zapewnić sejmową większość. Chciałem wyrazić wdzięczność panu wicemarszałkowi Włodzimierzowi Czarzastemu, panu wicepremierowi, ministrowi obrony Władysławowi Kosiniakowi-Kamyszowi, szefowi klubu KO, Zbigniewowi Konwińskiemu, naszym koleżankom i kolegom tutaj z Polski 2050, bo to były trudne i ważne rozmowy - kontynuował Szymon Hołownia.

Rozmowy koalicyjne ws. projektów zmian w prawie dot. aborcji

Reklama

Przypomnijmy, że w środę Szymon Hołownia informował o tym, że w koalicji rządzącej trwają rozmowy ws. uzgodnień dot. prawa aborcyjnego.

Jeśli będzie uzgodnienie, że wszystkie projekty zmian w prawie dotyczącym aborcji przejdą do drugiego czytania, Sejm może zająć się nimi wcześniej niż 11 kwietnia- zapowiedział polityk.