W Jędrzejowie starosta wywiesił baner wyborczy. Nie było by w tym nic złego, gdyby nie fakt,że zawiesił go na zabytkowej kamienicy.
Baner wyborczy na zabytku
Kielecka "Wyborcza" informuje, że jest to kamienica znajdującej się przy jędrzejowskim rynku. Budynek ten jest z XVIII w. i wpisany jest do rejestru zabytków województwa świętokrzyskiego.
Żeby móc umieścić jakąkolwiek reklamę na kamienicy trzeba dostać pozwolenie od wojewódzkiego konserwatora zabytków. Joanna Modras, świętokrzyska wojewódzka konserwatorka zabytków, mówi że nkt takiej zgody nie wystosował.
Prowadzimy kontrolę, właściciele zostali powiadomieni, że bez pozwolenia nie wolno wieszać. Prawdopodobnie będziemy musieli zawiadomić policję, bo to jest wykroczenie – powiedziała Modras w rozmowie z "Wyborczą".
"Nie usunę tego baneru"
Paweł Faryna stwierdził, że "nie usunie tego baneru teraz".
Usunę zgodnie z terminem, który pani konserwator wyznaczyła do usunięcia wszystkich reklam z tego budynku - powiedział "GP".
Studiowała edukację medialną i dziennikarstwo na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
W dzienniku pracuje od 2020 roku. Pracowała m.in. w fundacji działającej na rzecz osób starszych przy TV Puls. Zajmowała się tworzeniem informacji, przeprowadzała wywiady na potrzeby spotów reklamowych, pisała reportaże ukazujące problemy społeczne i materialne osób starszych. Tworzyła content na social media, organizowała plany filmowe na potrzeby spotów charytatywnych. Zajmowała się również montażem treści wideo.
W dziennik.pl zajmuje się głównie pisaniem o aktualnych wydarzeniach politycznych, newsowych i gospodarczych.