Minister Leszczyna o projektach dotyczących aborcji

Liczę na to, że wszystkie projekty zmieniające prawo aborcyjne zostaną skierowane do komisji nadzwyczajnej - powiedziała szefowa resortu zdrowia w rządzie Donalda Tuska, Izabela Leszczyna w programie telewizyjnym TVN24.

Reklama

Przypomnijmy, wczoraj w Sejmie posłowie debatowali nad czterema projektami ustaw, które mają zmienić dostęp do aborcji. Chodzi o dwa projekty Lewicy, jeden KO i jeden Trzeciej Drogi.

My w Koalicji Obywatelskiej mamy od wielu miesięcy jasno powiedziane przez Donalda Tuska: na listach Koalicji Obywatelskiej znajdą się te osoby, które nie zagłosują przeciwko dyskusji o liberalizacji prawa aborcyjnego - przypomniała polityczka KO.

Reklama

Aborcja. "Społeczeństwo jest spolaryzowane"

Jeśli rozmawiamy o aborcji od 30 lat i wiemy doskonale, że społeczeństwo jest w tej sprawie spolaryzowane, ale jednak większość społeczeństwa oczekuje liberalizacji prawa aborcyjnego - oceniła minister Leszczyna, dodając że "dzisiaj rządzący, mój premier, ale także pan marszałek Hołownia, pan wicepremier Kosiniak-Kamysz obiecali, że będziemy dyskutować w Sejmie nad projektami liberalizującymi prawo aborcyjne".

Minister liczy, że politycy ci "dotrzymają słowa".