Premier Donald Tusk został zapytany w środę podczas konferencji o doniesienia medialne dotyczące informacji, gdzie ukrywa się Daniel Obajtek. Premier powiedział, że nie jest zaskoczony tymi rewelacjami medialnymi. Dodał, że adres wydaje się mu dosyć prawdopodobny. "Będę niedługo widział się z premierem Orbanem, to spytam wprost na jakiej zasadzie (…) organizuje, jeśli organizuje, pobyt wypoczynkowy pana Obajtka w Budapeszcie” – powiedział Tusk.

Reklama

Chciałbym widzieć Obajtka na sali rozpraw

Dodał, że bardzo chciałby widzieć Daniela Obajtka nie w Budapeszcie, a na sali rozpraw. „Nie mam żadnych wątpliwości, że prędzej, czy później pan Obajtek stanie przed wymiarem sprawiedliwości” – podkreślił Tusk.

Przekazał, że rozumie zniecierpliwienie milionów Polek i Polaków, ale zaznaczył, że nie będzie wykorzystywał swojej pozycji i naciskał na wymiar sprawiedliwości „Rozumiem to przekonanie, że skoro wszyscy wiemy tak naprawdę na czym polegała aktywność pana Obajtka i jemu podobnych (…), ale wymiar sprawiedliwości w Polsce będzie pracował niezależnie ode mnie jako odpremiera w tej kwestii” – powiedział.

Reklama

"Jestem przekonany, że wymiar sprawiedliwości dzisiaj z różnych powodów pracuje w tempie, które nie przyniosłoby pewnie jakiejś chwały na igrzyskach olimpijskich, ale jest tam wystarczająco dużo zdeterminowanych ludzi (…) żeby zgodnie z procedurami i zgodnie z taką zawodową przyzwoitością tych ludzi, doprowadzić w finale przed oblicze sądu" - powiedział premier.

Gdzie przebywa Daniel Obajtek?

Dziennikarze Radia ZET i portalu FRONTSTORY.PL ustalili, gdzie przebywa Daniel Obajtek. Były prezes Orlenu został odnaleziony na Węgrzech, gdzie używa luksusowego apartamentu należącego do spółki biznesmenów powiązanych z zięciem Viktora Orbana.