PiS szuka kandydata na prezydenta Polski. Jako potencjalnych kandydatów wymienia się m.in. Mateusza Morawieckiego, Tobiasza Bocheńskiego, Mariusza Błaszczaka, Beatę Szydło, czy Patryka Jakiego. Według nieoficjalnych informacji, PiS szuka kogoś, kto jest dobrze wykształcony, względnie młody (około czterdziestki), z zawodowym doświadczeniem.

Reklama

Szanse Mateusza Morawieckiego i Patryka Jakiego w pojedynku z Trzaskowskim zbadał Ipsos na zlecenie DoRzeczy.pl.

Patryk Jaki wygrałby z Mateuszem Morawieckim

Pracownia IPSOS zapytała Polaków, na kogo oddaliby swój głos w drugiej turze wyborów prezydenckich, gdyby prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zmierzył się w niej z Patrykiem Jakim lub Mateuszem Morawieckim. Okazuje się, że w drugiej turze europoseł PiS Patryk Jaki uzyskałby nieznacznie lepszy wynik w starciu z Rafałem Trzaskowskim niż były premier Mateusz Morawiecki. Na Patryka Jakiego zagłosowałoby bowiem 39 proc. badanych, zaś na Mateusza Morawieckiego – 38 proc.

Jeśli chodzi o pierwszą turę, to wszyscy kandydaci PiS przegrają w Trzaskowskim - takie są wyniki sondażu. Jednocześnie 19 proc. Polaków uważa, że w pierwszej turze dobrym kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Polski jest były premier Morawiecki. Według 10 proc., lepszym kandydatem byłby Patryk Jaki.

Z pokorą podchodzę do wszystkich sondaży - powiedział w rozmowie z "Super Expressem" europoseł PiS Patryk Jaki. Jestem gotowy do startu, ale nie muszę kandydować. Jestem młody. Mogę poczekać- dodał.