Informacje na temat wejścia służb do domu Ziobry potwierdził w rozmowie z Polsat News minister sprawiedliwości i prokurator generalny Adam Bodnar. Wiedziałem o tym - stwierdził i zapowiedział, że dzisiaj pojawi się w tej sprawie komunikat prokuratury.

Reklama

Na polecenie prokuratorów z zespołu II, powołanego zarządzeniem prokuratora generalnego w Prokuraturze Krajowej, trwają czynności przeszukania w postępowaniu dotyczącym oceny prawidłowości wykorzystania środków z Funduszu Sprawiedliwości - poinformowała Polsatnews.pl rzecznik prasowy prokuratora generalnego prokurator Anna Adamiak.

Reklama

Partyk Jaki: To czyste gangsterstwo

Patryk Jaki w swoim wpisie także pisze o tym, że działania służb dotyczą Funduszu Sprawiedliwości. "W sprawie ma chodzić o Fundusz Sprawiedliwości idotacje dla ośrodka Archipelag. Celem FS jest pomaganie pokrzywdzonym. Powstający ośrodek znanego ks. Olszewskiego tworzy w pionierski sposób miejsce dla setek osób pokrzywdzonych przemocą. Ofiary z dziećmi w Archipelagu oddziela się od sprawców i daje kompleksowe poczucie pomocy i opieki. Tworzy możliwość terapii, warsztatów oraz innej pomocy, dającej rozpocząć życie na nowo" - napisał Patryk Jaki na platformie X.

Jego zdaniem "sposób w jaki dziś włamują się do domu Z. Ziobry, i to co robią, to czyste gangsterstwo. Dodał, że "w tej samej sprawie rano Bodnarowcy weszli do domów posłów Wosia, Romanowskiego i Mateckiego."

Jak nieoficjalnie dowiedział się tvn24.pl, cztery osoby zostały zatrzymane. Nie wiadomo, kim są.

Oświadczenie prokuratury

Prokuratura Krajowa poinformowała, że "na polecenie prokuratorów z zespołu śledczego ds. Funduszu Sprawiedliwości przeprowadzane są dziś przeszukania w różnych miejscach na terenie kraju. Czynności nadal trwają. Ich celem jest zabezpieczanie dowodów, w tym między innymi dokumentacji dotyczącej FS"

Informacje Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego

Na informacje Patryka Jakiego zareagował także rzecznik prasowy Ministra Koordynatora Służb Specjalnych Jacek Dobrzyński. "26 marca 2024 r. na terenie całego kraju funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego realizują czynności zatrzymania osób oraz przeszukania kilkudziesięciu miejsc zamieszkania osób fizycznych i siedzib podmiotów gospodarczych. Przedmiotowe czynności zlecone zostały w ramach wielowątkowego śledztwa prowadzonego przez śledczych z Prokuratury Krajowej w Warszawie dotyczącego przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych – tj. czynów z art. 231 § 1 i 2 k.k." - poinformował rzecznik prasowy Ministra Koordynatora Służb Specjalnych.