Dziennik Gazeta Prawana logo

wyAdrian Zandberg: Jestem gotowy na start w wyborach

2 stycznia 2025, 20:39
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Adrian Zandberg
Adrian Zandberg/ShutterStock
W najbliższych dniach Partia Razem ma podjąć decyzję, czy wystawi swojego kandydata w wyborach prezydenckich. Adrian Zandberg, współprzewodniczący ugrupowania, wyraził gotowość do startu, podkreślając, że jego celem jest zaoferowanie alternatywy dla rozczarowanych obecnym rządem.

Adrian Zandberg podczas rozmowy w programie "Gość Wydarzeń" Polsat News zapowiedział, że Partia Razem wkrótce zdecyduje, czy wystawi swojego przedstawiciela w nadchodzących wyborach prezydenckich. Współprzewodniczący wyraził przekonanie, że ugrupowanie powinno wziąć udział w tej rywalizacji.

Zandberg gotowy na start

Ja jestem oczywiście do tego gotowy – zadeklarował Zandberg, podkreślając, że decyzja w tej sprawie należy do całej partii, a nie wyłącznie do niego. Polityk zauważył, że wybory prezydenckie to szansa na przedstawienie wizji Polski, która będzie alternatywą dla aktualnych rządów.

Demokracja i praworządność w centrum uwagi

Zandberg nawiązał również do wartości, jakie jego ugrupowanie uważa za kluczowe. Podkreślił, że "demokracja" i "praworządność" nie są dla niego pustymi hasłami, lecz rzeczywistymi zobowiązaniami. Kiedy przez lata wychodziliśmy na ulice w obronie konstytucyjnych zasad, nie zmieniłem zdania tylko dlatego, że władza się zmieniła – dodał polityk.

Więcej mandatów dla Partii Razem?

Adrian Zandberg przyznał, że jego marzeniem jest, aby Partia Razem zdobyła w przyszłym Sejmie taką liczbę mandatów, by większość rządząca musiała uwzględniać jej głos. Wskazał, że silna reprezentacja partii w parlamencie mogłaby stać się kluczowym czynnikiem w kształtowaniu polityki państwa.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj