Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

59 odznaczonych za zasługi dla wolności. Wśród nich Lis, Gugała, Chrabota i Kurski

5 czerwca 2014, 16:14
Dziennikarzy wyróżniono za wybitne osiągnięcia w działalności na rzecz wolności słowa w Polsce, za wkład w rozwój wolnych mediów i niezależnego dziennikarstwa oraz za wybitne zasługi w budowaniu niezależnej prasy w Polsce, za pielęgnowanie wartości, jakie legły u podstaw polskich przemian demokratycznych, za wkład w rozwój nowoczesnej publicystyki i przestrzeganie wysokich standardów w pracy dziennikarskiej, redakcyjnej i menadżerskiej.
Dziennikarzy wyróżniono za wybitne osiągnięcia w działalności na rzecz wolności słowa w Polsce, za wkład w rozwój wolnych mediów i niezależnego dziennikarstwa oraz za wybitne zasługi w budowaniu niezależnej prasy w Polsce, za pielęgnowanie wartości, jakie legły u podstaw polskich przemian demokratycznych, za wkład w rozwój nowoczesnej publicystyki i przestrzeganie wysokich standardów w pracy dziennikarskiej, redakcyjnej i menadżerskiej. / PAP
Z okazji 25-lecia Wolności Prezydent RP Bronisław Komorowski wręczył w czwartek odznaczenia państwowe. Najwyższym z odznaczeń, Orderem Orła Białego, uhonorowana została była premier Hanna Suchocka. Wśród wyróżnionych znaleźli się także dziennikarze: Bogusław Chrabota, Jarosław Gugała, Tomasz Lis, Edward Miszczak i Jarosław Kurski.
Reklama
Reklama
Tematy:
prezydent Bogusław Chrabota tomasz lis Jarosław Gugała Bronisław Komorwoski odznaczenia order orła białego

Powiązane

Reklama

Komentarze(150)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • leon
  2014-06-05 20:57:32
  Towarzystwo wzajemnej adoracji.
  0
 • lolo
  2014-06-05 21:06:18
  Zebrało mi się na wymioty.
  0
 • Nina
  2014-06-05 21:13:53
  Panie Prezydencie przegrasz ! reelekcji nie będzie toż to towarzystwo wzajemnej komunistycznej adoracji ,czuć...
  0
 • Wiesio13 bicz na PISmatołki
  2014-06-05 21:17:40
  ale spęd inwentarza prosto z chlewa chamy i obłudniki, ,,dzieci resortowe,, ,zabrakło sędziów tego od bałmana i tulei , należało mim się coś w klapę , wyborco ależ mamy Polskę same swołocze, odznaczają się zupełnie jak za peerelu , jak widać zabrakło na spędzie naczelnego pastucha
  0
 • Zd. Radek
  2014-06-05 21:17:33
  A gdzie sędzia Tuleya ??? A gdzie potomkowie Zarako-Zarakowskiego ? Bo już krewna Bieruta dostała nominację na ambasadora w Czechach !!!
  0
 • emerytka
  2014-06-05 21:11:31
  BONI i mam wymioty
  0
 • trywialne
  2014-06-05 20:33:45
  Putin też odznaczył swoich dziennikarzy.
  0
 • kapitan NEMO
  2014-06-06 13:44:12
  a dla Olejnik zabrakło krzyżyka
  0
 • wiesio 13 bicz na POmatoły
  2014-06-05 19:42:44
  Towarzyszu z ruskiej budy jeszcze byście towarzysza Urbana odznaczyli, o to apeluję.
  0
 • Precz z Komuną!
  2014-06-06 13:41:52
  Bronek WPADKA Komoruski. odznaczyl sobie wiernych wasali. Podejrzane TOWARZYSTWO WZAJEMNEJ ADORACJI
  0
 • obama barak
  2014-06-06 14:49:17
  Komorowski prezydent RP odznaczył Skibę za to że pokazał dupę premierowi Buzkowi.Jestem ciekaw czy odznaczy tego kto pokaże dupę premierowi Tuskowi
  0
 • Manipulanci nagrodzeni
  2014-06-06 13:54:35
  Powiedzenie dziś, że media kłamią, naraża na śmieszność i banał. Media nie kłamią. Media jedynie opanowały technikę polegającą na posługiwaniu się mieszanką prawdy i informacyjnych fałszerstw. Medialne półprawdy i stereotypy mogą zdyskredytować niewygodnych przeciwników politycznych, rządy, osoby, ich zapatrywania czy światopoglądy. Polityk, jak mucha, może być zabity gazetą. Telewizyjni zawodowcy, którzy są jednocześnie zawodowymi mówcami, stają w studiach naprzeciw swoich gości amatorów i nie dają im szans. To tak, jakby zawodowy bokser wagi ciężkiej zmierzył się z gospodynią domową.

  W telewizyjnych studiach zasiadają politycy, związkowcy, protestujący, walczący o swoje prawa itd. Telewizyjni prezenterzy do części swoich gości podchodzą bezwzględnie, wykorzystując własną uprzywilejowaną sytuację. Zwłaszcza wobec polityków, którzy z określonych powodów nie cieszą się uznaniem ich stacji. Ci muszą być jednak zapraszani do studia, by nadać pozory dziennikarskiego obiektywizmu. Cóż z tego, że zaproszeni otrzymują głos, ale nie wtedy, gdy się spodziewają? Ucina się im w środku wywód – zwykle z racji upływającego czasu. Już na wstępie zadaje się pytania będące zawoalowanym pomówieniem czy insynuacją. Wśród polityków jest jednak szczególna, nieliczna, grupa, która prowadzi z zawodowymi prezenterami równy dialog. Potrafi dać się telewizyjnym prezenterom we znaki i toczyć z nimi równorzędną „walkę”. Zaproszeni do studia mają świadomość, że zostaną poddani, jak na sali rozpraw, przesłuchaniu. Wystąpią jako oskarżeni lub świadkowie oskarżenia z określonego paragrafu. Tak przygotowani, potrafią obnażyć niewiedzę i arogancję prezentera stacji, budząc jego irytację i złość. Wtedy stacja – „w rewanżu” – ośmiesza polityka. Prezentuje powtarzające się, wycięte z kontekstu jego zdania czy miny, wypaczając istotę całej wypowiedzi. Nierzadko w specjalnie zbudowanych tylko w tym celu programach quasi-satyrycznych, których zadaniem jest „przepuszczać” całą polityczną scenę przez magiel. Jako przykład przywołanego polityka na polskiej scenie politycznej automatycznie nasuwa się postać poseł profesor Krystyny Pawłowicz. Profesor już na wstępie, po wejściu do studia, wnosi aurę indywidualnego stylu, a więc i pewnej nieprzewidywalności. Daje do zrozumienia, że nie ulegnie zaprogramowanej sztancy, która ustawia ją w pozycji skrajnie niekorzystnej. Wśród widzów jej występy spotykają się z bardzo żywym odzewem. Często w sieci znajdujemy przykłady „starć” poseł w telewizyjnych studiach. Na YouTube specjalne „miksy” robią sami internauci, podpisując je: „Pawłowicz roznosi dziennikarkę Polsatu – mocne!”. W tych materiałach niemal zawsze ostatni, zwycięski uśmiech w stronę widza kieruje pani profesor. Choć chwilę wcześniej otrzymywała bezwzględne, choć niewidzialne, ciosy poniżej pasa.

  Manipulowanie świadomością opinii publicznej to rodzaj techniki mentalnej przemocy. Mechanizm przypomina adaptację technik reklamowych. Przeciwnik opatrzony zostaje przykrą etykietką, której starał się pozbyć. Jeśli nie ma dostępu do głównego nurtu mediów, już jest na pozycji straconej. Resztę dopełniają szumy informacyjne. Błahe artykuły, śmieciowe audycje, programy pozbawione jakichkolwiek treści. Wbrew pozorom są bardzo ważnym instrumentem w zawłaszczaniu uwagi słuchacza. Ich zadaniem jest jedynie jałowe wypełnianie miejsca na antenie czy szpaltach gazety. Takie informacyjne śmieci wydalają w Polsce główne komercyjne radiowe i telewizyjne stacje. I to one, paradoksalnie, mają największą słuchalność i siłą rzeczy najbardziej zajmują uwagę gros opinii publicznej.

  Jeśli zaś komunikat informacyjny jest nieskuteczny – jest po prostu powtarzany. Do bólu. Do irytacji odbiorcy. Im bardziej zirytuje, tym jest skuteczniejszy. Powtarzane są także obrazy, zestawienia negatywnych zdjęć z tekstem kompromitującym osobę, instytucję, partię. Najłatwiej to zauważyć w tabloidach. Ten rodzaj informacyjnego odpadu skutkuje odcięciem odbiorcy od prawdy o otoczeniu. Niszczy jego układ odniesienia, zrywa więzi pokoleniowe, tradycje, zasady etyczne. Tu warto wspomnieć o drastycznym wydaniu jednego z tabloidów z kanonizacji Jana Pawła II, kiedy eksponowano zdjęcia świętego obok odrażających patologicznych ludzkich ciał.

  Taktyka skrajnego przejęcia kontroli nad określoną grupą czy społecznością przez umiejętne wykorzystanie mediów czy nawet inwazję medialną (np. sprawa Ukrainy) prowadzi do sytuacji zwanej praniem mózgu. Odbiorca wtedy nie ma już ani świadomości, ani wiedzy, ani nie wyraża zgody na to, co go informacyjnie zalewa. Wtedy już tylko krok do sytuacji, gdy techniki wpływu wykorzystywane są zbyt nachalnie i intensywnie. Odbiorca może zacząć odzyskiwać dawną świadomość i pierwotną uwagę. Przekazy, które dawniej wpływały na jego zachowanie, tracą swoją moc. A gdy masa krytyczna informacyjnych toksyn zostaje ostatecznie przekroczona – jak w każdej sytuacji – organizm zaczyna się buntować. Odbiorca przekazów przestaje zachowywać się zgodne z oczekiwaniem manipulatora. Jego komunikaty nie są wchłaniane, a wprost przeciwnie – odrzucane. Reakcja jest taka, jak na każdy rodzaj fizycznej agresji czy inwazji. Uczenie nazywa się to zjawiskiem reaktancji. Łączy się ona z negatywnymi stanami emocjonalnymi – gniewem, wzburzeniem itd., wywoływanymi obawą przed zagrożeniem osobistej wolności. W efekcie może doprowadzić do bardzo zdecydowanych działań obronnych osoby czy wręcz całych grup poddanych manipulacji.
  0
 • śpioch
  2014-06-06 13:38:13
  Propagandowy kordon sanitarny został odznaczony. Widoczny jest brak Tomasza Wołka. Jak on sie stara. Czy Pan Prezydent nie zauważyl czy nie docenił wazelinki. Panie Tomasz Wołek, panu prezydentowi podpowiedzą. jeszcze w tym roku splyną odznaczenia i nagrody. Głowa do góry i wazelinka do roboty..
  0
 • ROM
  2014-07-31 09:21:03
  HANBA , JESCZE RAZ HANBA , PO - prześigneło w chamstwie i ignorancji PZPR
  0
 • pgromca lemingow
  2014-06-05 21:20:06
  Nnno ..sam cymes.Zasłozeni dla kochanej władzuni,pardon dla demo-kracji...oni budują ,,plu,plu..pfu.pluralizm czy jak tam mowił olek i Bolek
  0
 • Polak
  2014-08-29 09:24:36
  a czy ci szmaciarze wiedzą jak wygląda godło Polski ORZEŁ BIAŁY ?
  0
 • cztajacyinaczej
  2014-06-05 21:21:27
  Wierni chociaż mierni . A co takiego dokonał Pan Chrabota? Jego dziennikarstwo jest bardzo niszowe ,niezauważalne chociaż przyznaje że zgodne z linią PO.
  0
 • qwe
  2014-06-21 20:34:48
  Komoruski robi sobie reklame i grunt pod przyszle wybory : newsweek, Rzeczpospolita, Polszmata, TVN kłamie i Gazeta Wybiórcza - jakies pytania ???
  0
 • zum
  2014-06-17 14:06:50
  ...I niech się święci Rewolucja Październikowa i 25 lat świadomej walki o rozpad Polski tak aby istniała tylko w teorii..to nasze zwycięstwo...Czyż nie takie myśli uchwyciła kamera ?
  0
 • POCHANKIE
  2014-06-14 13:43:06
  Szczególnie ********* PRAWDA CALĄ DOBE.
  0
 • A Rh-
  2014-06-12 21:11:56
  Sami POpieracze
  0
 • kabaret
  2014-06-08 06:14:04
  jaki prezydent tacy wyróżnieni
  0
 • IGOR
  2014-06-06 23:54:57
  GLOSOWALES DURNY POLACZKU NA PLATFORME OBYWATELSKA
  TO TERAZ NIE NARZEKAJ
  0
 • Andreas
  2014-06-06 23:03:45
  Styropianowcy już dostali swoje grosze na sucharki ,szczaw i mirabelki a teraz pora odznaczyc tych co walczyli na ulicach Polski o wolność i solidarność. Byście się wszyscy krwią zalali.
  0
 • Wiesio 13 bicz na PISiory
  2014-06-06 19:47:44
  Następny w kolejności Urban...
  0
 • Krystyan
  2014-06-06 20:40:09
  Resortowe Dzieci - nadchodzi kampania prezydencka - trzeba się zabezpieczyć.
  0
 • Beata
  2014-06-06 14:01:05
  Nagradza swoich przydupasow...
  0
 • gość
  2014-06-06 22:08:22
  Tego kraju już nic i nikt nie jest w stanie uratować skoro wyżej wymienieni nominaci dostają ordery za zasługi dla wolności słowa. W takim ukłacie to zwykłe blaszki i tak je trzeba traktować.
  0
 • Beata
  2014-06-06 14:03:26
  No, moze oprocz Suchockiej
  0
 • buuuuczę
  2015-08-07 21:15:05
  -lisek tak prowadził kampanię że Komorowski przegrał za to dostał orła białego
  0
 • SŁOŃ
  2014-06-05 23:06:19
  Wycierają sobie gębę dranie słowem wolność, a z wolnością Polska nie ma nic wspólnego. Większość Polaków została niewolnikami.
  0
 • janek
  2014-06-05 16:55:35
  Quzwa Zygać się chce.
  0
 • Marian
  2014-06-05 16:38:28
  ZAPLATA ZA LIZOSTWO ??
  0
 • Maks
  2014-06-05 17:31:51
  Jakże wymowne... ŻENUA!
  0
 • jan
  2014-06-05 19:11:33
  sami swoi
  0
 • TERMA
  2014-06-05 18:05:33
  Jaka Wolnosc tacy odznaczeni!!!
  0
 • Max
  2014-06-05 18:13:53
  żałosny spektakl
  0
 • Ich
  2014-06-06 10:56:27
  Zydokomuna triumfuje.
  0
 • polinezja
  2014-06-06 03:40:19
  Szmata szmacie
  0
 • cyt. pisowski pisowiec
  2014-06-06 07:36:19
  Opoka nieuwikłanych. Kanalia jest w tym świecie bohaterem, lokaj symbolem niezależności, a hipokryta uważany jest za nowoczesnego mędrca  Ktoś na górze nie wytrzymał kłamstw III RP i postanowił interweniować. I to akurat w czasie wręczania medali w Pałacu Prezydenckim z okazji 25-lecia wolnej Polski.

  Zapowiadająca kolejnych odznaczonych niewiasta rzekła: za nadzwyczajne osiągnięcia w rozwoju społeczności lokajskiej… przepraszam, lokalnej, odznaczenia otrzymują…Przejęzyczenie jakże trafnie zdarzyło się tuż po udekorowaniu medalami medialnych funkcjonariuszy partii i rządu w osobach: Bogusława Chraboty, Jarosława Gugały, Tomasza Lisa i Edwarda Miszczaka.

  Władze, które nagradzają dziennikarzy przypominają zakład pogrzebowy, który premiuje lekarzy za dostarczanie zwłok. Cóż, mieliśmy w Polsce aferę skór, kiedy to lekarze i sanitariusze byli premiowani za współpracę z grabarzami. Żyjemy w jakimś medialnym i politycznym matriksie, w którym tylko kłamstwo jest prawdziwe. Odwrócony świat odwróconych wartości i zasad intoksykuje zniewolonych jedynie słusznym przekazem. Kanalia jest w tym świecie bohaterem, lokaj symbolem niezależności, a hipokryta uważany jest za nowoczesnego mędrca. Dzięki Bogu, coraz więcej nieuwikłanych przeciwstawia się dyktaturze kłamstwa i obłudy. Do nich należy grono twórców i wyróżnionych laureatów medalu, któremu patronuje nieżyjący Piotr Skórzyński. Ten wybitny intelektualista, jako jeden z pierwszych, przeciwstawił się dyktaturze kłamstwa Adama Michnika. Został za to objęty zapisem cenzorskim salonu III RP. „Ty Skórzyński nie istniejesz i nigdy nie zaistniejesz”- orzekł autorytet oralny III RP, A. Michnik. Piotr Skórzyński zdążył jeszcze napisać dzieło swego życia „Wojnę światów” - intelektualną historię „zimnej wojny”. Obnażył w niej działanie prosowieckiej agentury wpływów, która z premedytacją niszczy cywilizację Zachodu. Piotr nie wytrzymał „dobrodziejstw” tzw. wolnej Polski, w której obowiązuje jedynie słuszna prawda okrągłostołowych elit. W pozostawionym liście do żony napisał, że nie godzi się z nikczemnością tego świata i już tylko tyle może zrobić, żeby w nim nie być. Odznaczani lokaje medialni partii i rządu nie mają takich problemów.

  Co roku, w rocznicę jego tragicznej śmierci, kapituła złożona z przyjaciół zmarłego, pod przewodnictwem jego żony, rzeźbiarki Joanny Waliszewskiej, przyznaje medale „Opoka” im. Piotra Skórzyńskiego. W ubiegły wtorek po raz kolejny przyznano medale. „Opokę ducha” dostał ks.Tadeusz Isakowicz-Zaleski, „Opokę słowa” - pisarz i publicysta Stanisław Srokowski, a „Opokę czynu”- prof. Witold Kieżun. Ludzi z tej Polski, nieuwikłanych, niezależnych i niezłomnych, Piotr Skórzyński cenił szczególnie.

  A należą do nich zapewne nagrodzeni wcześniej medalami „Opoka”: ks.Stanisław Małkowski, Anna Walentynowicz, Joanna i Andrzej Gwiazdowie, Jan Olszewski, Krzysztof Wyszkowski i wielu innych wspaniałych Polaków. To jakby ludzie z innej Polski, o której marzył Piotr, obdarzeni przez niego opoką nieuwikłanych.

  autor: Marek Król

  Publicysta, dziennikarz, założyciel i przez wiele lat redaktor naczelny tygodnika "Wprost". Obecnie współpracuje m.in. z tygodnikiem "wSieci".
  0
 • Edd
  2014-06-06 09:58:29
  na wymioty mnie zbiera!
  0
 • vh
  2014-06-06 10:33:10
  hehehe i tyle w temacie
  0
 • cd
  2014-06-06 13:05:50
  A gdzie parytety ?
  0
 • Karol
  2014-06-05 20:16:51
  A dla Baumana? Zapomnieli czy co?
  0
 • anty
  2014-06-05 21:32:33
  Same szmaty.
  0
 • Jaś
  2014-06-06 09:48:30
  W rzeczy samej. Resortowe dzieci trzeba udekorować i Suchocką po familii.
  0
 • lok.
  2014-06-06 07:54:27
  Rzeczywiście mogą świętować głupotę POlaków.
  0
 • Edek
  2014-06-06 01:15:35
  Nawzajem sobie dają odznaczenia. A gdzie Solidarność. Jak dzieci w piaskownicy.
  0
 • WAW
  2014-06-05 23:03:24
  TE FOTY WYWOLUJĄ U MNIE ODRUH ŻYGNY
  0
 • ajron1960
  2014-06-06 09:55:06
  Całkowicie zdeprecjonowana waga odznaczeń postkomuszej III RP. Pusty śmiech.
  0
 • lemingoza parszywa
  2014-06-05 17:19:06
  Żeby się udławili tymi orderami , bezwstydne lizusy !!!
  0
 • observ
  2014-06-05 16:44:20
  jaka wolność ? Toż to zwykłe politruki z partii przyjaciół putina
  0
 • bydgoszczanin
  2014-06-05 18:56:40
  Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski dla agenta SB.
  Dziki kraj!
  0
 • Genitaliusz
  2014-06-05 16:47:25
  Lis nagrodzony za rozwój niezależnego dziennikarstwa.
  Ten kraj się kończy jeżeli tacy ludzie dostają ordery.
  Jaki prezydent tacy nominaci.
  0
 • bkk
  2014-06-05 21:22:21
  Ten dzień to trzeba będzie chyba obchodzić jako Dzień Żałoby po Wolności!!!
  0
 • hanka
  2014-06-05 16:50:19
  Lis,aktorzyna Kaminski itd.-dno-a mamy tylu wartosciowych ludzi,smutne...
  0
 • tw.bolek
  2014-06-05 21:22:11
  ,,o takie demo-kracje walczyłem.Bolek
  0
 • Parobbas
  2014-06-05 17:01:25
  Za tego rodzaju usługi płaci się pieniędzmi, ale nie orderami. Obrzydliwe to.
  0
 • benek
  2014-06-05 17:03:02
  to juz teraz wiadomo jak pisac ,bo wczesniej regulamin konkursu nie byl znany
  0
 • żal dupe ściska
  2014-06-05 17:31:24
  STANDARDY KOMUNISTYCZNE!
  IDokąd zmierza nasz kraj pod tę "prezydentyrą"?
  Szkoda słów.
  Standard dziennikarski i te dziennikarzyny?
  Jedno pasuje do drugiego.
  Prezydent z WSI i hołota dziennikarska
  0
 • BARAKUDA
  2014-06-05 17:10:58
  NO TO ZARAZ RUSZY PROPISOWSKI ŚCIEK Z PORTALEM WPOLITYCE NA CZELE.
  0
 • heliot
  2014-06-05 17:20:54
  Mnie już nic nie zdziwi po państwowym pogrzebie Jaruzelskiego.
  0
 • ric
  2014-06-05 17:22:30
  Widocznie taka nagroda jacy dziennikarze. Żenada. Salon odznacza salon. Kółko wzajemnej adoracji.
  0
 • skoblar
  2014-06-05 17:32:29
  Rzygać na to. Teraz widzicie, ze istnieje medialny, antypolski "salon" zaprzanców, łotrów i kłamców. Ale już niedługo rozliczymy to towarzycho.
  0
 • wanda
  2014-06-05 17:30:00
  kiedy ten człowiek opusci stołek prezydenta !! jaki wstyd przynosi POlsce i polakom .
  0
 • wisła
  2014-06-05 17:43:20
  Lis no tak ... wystarczy zobaczyć jego program i wszystko jasne !
  0
 • gała
  2014-06-05 17:45:55
  a dlaczego mnie tam nie było. walczyłem jak umia lem a odznaczenia otrzymuja tylko 'swoi' gdzie sa odznaczenia dla ludzi którzy naprawde pracowali dla polski. banda dostała sie do koryta
  0
 • Monika
  2014-06-05 17:53:41
  A bracia Karnowscy??
  A Paweł Lisicki?, pan Sakowicz?
  0
 • Teresa
  2014-06-05 17:55:07
  Prezydent luizusów i nieprzyjaciół opozycji
  0
 • czytnik
  2014-06-05 17:55:23
  No więc tak oto wygląda awangarda III RP. Obrzydliwość!
  0
 • strażnik gaju
  2014-06-05 18:03:47
  sługusy dostały swój żołd, żałosne nagrody, żałosne państwo w którym pierwsza władza nagradza czwartą za klakierstwo i propagandę sukcesów
  0
 • tele-wic
  2014-06-05 18:01:23
  Panie BUL, aby mógł pan dalej bezkarnie dewaluować najwyższe odznaczenia państwowe, zgłaszam kandydaturę pana Wacka, guru meneli spod śmietnika pod naszym blokiem. Proponuję odznaczyć go z okazji dnia kolejarza orderem orła białego (z małych liter) za paskudzenie w toaletach wagonów Tanie Linie Kolejowe.
  TFU na takiego dysponenta orderów!
  0
 • Sonia
  2014-06-05 18:01:30
  Daje te ordery, jak łapówki samym swoim,żeby go dalej głaskali.Co za żenada.Mafia medialna.
  0
 • oli1953
  2014-06-05 18:03:22
  Gdzie są medale dla wszystkich robotników z lat 70,80 .To dzięki nim to mamy .Pozdrawiam wielkie gremium styropianowców.
  0
 • strażnik gaju
  2014-06-05 18:06:13
  pracownicy stoczni, hut i kopalni, ci którzy wystrajkowali wolność dostali swoje nagrody - wilcze bilety i zasiłek na 4 miesiące
  0
 • gosc
  2014-06-05 18:10:07
  pseudo prezydent to i pseudo zasluzeni
  0
 • brawo eRPe SB
  2014-06-05 18:16:16
  od miernoty dla miernot. ku chwale PZPR!!!
  0
 • jan
  2014-06-05 18:29:45
  żałosne widowisko - odznacza się dziennikarzy którzy są na usługach PO i rozpościerają nad układem korupcyjno-przestępczym rządzącym Polską medialny parasol ochronny żeby afery i przestępstwa nie docierały do opinii publicznej
  0
 • renata
  2014-06-05 18:29:40
  Narodzie zobacz jak nami pogardzają . To jest plucie prosto w twarz.Czy Ci ludzie zostaną kiedyś za to rozliczeni.
  0
 • rom
  2014-06-05 18:31:41
  jednak DNO jest DNO /tak nisko to nawet komunisci nie upadli
  0
 • miele
  2014-06-05 18:25:10
  jeszcze urban został,stokrotka kuzniar lisica
  0
 • MICHNIC
  2014-06-05 18:41:44
  Nie widzę wpisów parobków PO. Czy lemingi posnęły, czy też już są tacy pewni skretyniałego plebsu, że nie muszą się wysilać?
  0
 • Stop bezpiece PRL
  2014-06-05 18:50:54
  Komoruski nagrodził tuby propagandowe wspomagajace bandziorów okrągłego stołu.

  Wszystko to byłoby śmieszne gdyby nie było tak załosne
  0
 • kalafiores
  2014-06-05 18:48:10
  Komuniści wręczali sobie ordery Virtuti Militari nie wąchając nawet prochu.
  0
 • emer
  2014-06-05 20:01:59
  Piewców wielkości PO odznaczono. Kto wiernie służy to się dosłuży.
  0
 • Stif
  2014-06-05 20:14:40
  Moim zdaniem...Pan Gugała jest najobiektywniejszym i najlepszym dziennikarzem w Polsce...nie ma w nim złośliwości i cynizmu... - innymi słowy facet z klasą... - może dlatego że jest byłym dyplomatą...
  0
 • rafeal
  2014-06-05 20:08:14
  A Boni to za co dostał? Za to, że lustracja jest niepotrzebna, a potem przepraszał, że był agentem?
  0
 • franz mauer
  2014-06-05 20:28:27
  Panie Prezydencie błąd - kto panu tą kandydaturę podsunął Jak można odznaczać czerwonego generała pożarnictwa Feliksa , on przyjmował do szkoły chorążych głównie protegowanych komunistycznego aparatu władzy , synalków którzy bali się wojska . Był szarą eminencją w tamtym systemie ,robił co chciał , we wspieraniu komuny wyrabiał 300% normy :-) a jak wybory zostały przegrane to wybrano go na komendanta głównego jako swojego który zatrzyma władzę i pozwoli komunie dalej rządzić . qu..a ale syf .
  0
 • Soplic
  2014-06-05 20:30:19
  Nazwiska nagrodzonych wystarczą za podsumowanie tych 25 lat - nagradza się kundli, III PRL jak się patrzy...
  0
 • klomb
  2014-06-05 21:28:50
  Jan Pietrzak najtrafniej to wyśpiewał. Mamy niby wolną Polskę, a rzygać się chce tak jak w PRL-u
  0
 • niewolnik "demokracji"
  2014-06-05 21:22:40
  świętowali wolność ...sami swoi ,którzy za Komuny mieli dobrze a my ludzie zwykli pracowaliśmy lub nie jak niewolnicy...szukając przecen żywności w Biedronce ,Tesco i Realu...ot wolność i skala jej w odbiorze społeczeństwa HURRA Komuniści zwyciężyli i są w swoim towarzystwie a TY chamie miałeś złoty róg i został jeno sznur???kiedy my się obudzimy POLACY...
  0
 • antyMOnia
  2014-06-05 21:23:25
  Klapa, rąsia, goździk, buźka. Ku chwale POlandii, towarzysze! Tow.Urban następnym razem z tow.gienierałem, POzgonnie.
  0
 • oj bulu, bulu wstyd
  2014-06-05 21:50:42
  Przykrywają czerwone korzenie dywanem prawdziwej obłudy .
  0
 • bum-bum
  2014-06-05 21:24:02
  Nie cieszę się z wolności i na nią pluję

  „Hej, prorocy moi z gniewnych lat obrastacie w tłuszcz” – powinno być jak w piosence Perfectu. Młody buntownik dorasta, zaczyna rozumieć, że świata nie zmieni, więc racjonalizuje sobie, iż nie jest on taki zły. Ale z III RP jest dokładnie odwrotnie. Brzydnie, im więcej człowiek przeżyje, przeczyta książek, zrozumie. Z czasem dostrzega, jak bardzo naiwny był za młodu… za słabo się buntując.

  Huczne obchody 25-lecia tego, jak Związek Sowiecki nakazał swoim satelitom przeprowadzić transformację, to powtórka starego, prymitywnego, do znudzenia od 1989 r. powtarzanego chwytu PR-owego. Tyle że w nowym, bardziej niż kiedykolwiek błyszczącym opakowaniu. Z prezydentem Barackiem Obamą w roli głównej ozdoby.

  Rozkaz: skakać z radości

  Co oznacza owo nakazywane nam cieszenie się z wolności? Oto od początku lat 90. mamy w kółko porównywać, kiedy było lepiej – „za komuny” czy „za wolności”. Każda z tych odpowiedzi jest korzystna dla okrągłostołowego establishmentu. Jeśli za wolności, popieraj tych, którym to zawdzięczasz – Mazowieckiego, Balcerowicza, Tuska. Skoro nie masz roboty, chcą cię eksmitować i lepiej było za komuny – głosuj na Millera, Kwaśniewskiego, Leppera.
  0
 • polik
  2014-06-06 06:32:38
  Polacy dalej sa usypiani,spijcie dalej,tylko nie narzekajcie ze jest zle!!!
  0
 • św.NH
  2014-06-05 21:50:20
  Kto się tej wody chociaż raz napije
  Tego oplotą jadowite żmije
  Nie zazna serca normalnego bicia
  Ni chwili myśli spokojnej za życia
  J.Kaczmarski
  0
 • Karol
  2014-06-05 21:50:49
  Same dupolizy władzy. Co to ma wspólnego z wolnością ? Chyba z jej żałosną parodią. Żenada i wstyd. To nagrody za wierną służbę. Całkiem jak za komuny.
  0
 • Błont Brunka
  2014-06-05 22:05:41
  A gdzie dla odznaczenie dla Jakuba Sobieniowskiego z WSI24? To niesprawiedliwe! Chłop tak sie POci, w ośmieszaniu wroga! Nawet dziś starał się mocno, aby wyszukać i POkazać śpiących PiS-iorów ukołysanych przemówieniem BK, aż "nie zauważył", że połowa najważniejszych gości na galerii śpi, a niektórzy zaproszeni prezydenci głośno chrapali!
  0
 • SŁOŃ
  2014-06-05 22:06:09
  To jest żenada. Polacy zostaliśmy wykiwani, a te obrazki to na to dowód.
  0
 • Wiesio13 bicz na PISmatołki
  2014-06-05 22:07:41
  jak Panu Prezydencie nie wstyd dekorować piątą kolumnę zniewalającą w słowach oszustw i zakłamań, które to te akurat szelmy emitują , dzięki internetowi wiemy o was wszytko o waszym pochodzeniu o waszych wartościach moralnych i waszym honorze ,po zamachu Smoleńskim
  0
 • syn piotrusia
  2014-06-05 23:17:09
  jak można odznaczyć takie "coś" jak Lis ???
  0
 • olo
  2014-06-05 22:20:30
  Dópowłazy, brązowe noski. Fuj!

  PS. A Moniki-Stokrotki nie było??? Podpadła? A tak się stara... :-(
  0
 • św.NH
  2014-06-05 22:32:36
  SERDEL MOSKIEWSKI POZORUJE W SUMIE ROBI BEKĘ! BYLE OCALEĆ PRZY KORYCIE . RZYGAĆ SIĘ CHCE NA TE UŚMIECHY W BURDELU PO!
  0
 • jonasz
  2014-06-05 22:59:30
  Jak za PRL-u.Gierek też odznaczał "elity". Lisy i Gugały na czele.
  0
 • kajot551
  2014-06-05 23:11:25
  TO DOPIERO OBLUDA WZOREM PRL ,BO WIEKSZOSC MA TAM KORZENIE .RESORTOWE DZIECI BIERUTA.
  0
 • dziadek
  2014-06-05 23:22:24
  Boni też, to pewnie za ACTA ,dobrze służył rządowi.
  0
 • medialny
  2014-06-05 23:27:53
  Tak się kupuje media na potrzeby kampanii wyborczej
  0
 • Kamila
  2014-06-06 04:19:36
  WOLNE MEDIA I NIEZALEZNE DZIENNIKARSTWO TO BZDURA DLA MYSLACYCH TELEWIZOREM.
  0
 • Kamila
  2014-06-06 04:21:57
  TOMASZ LIS TAK JAK KOMOROWSKI
  TO ODPRYSK PO PRL-OWSKI.
  0
 • bolek
  2014-06-06 04:56:20
  te same chwyty - jak za PRL-u
  0
 • curwa ale kyrk
  2014-06-06 06:01:56
  Z POLAKÓW KPINA I DRWINA.Jak w czasie rozbiorów,za cara POdczas sowieckiej okupacji,-odznaczają się nawzajem.
  0
 • polak 69
  2014-06-06 06:18:19
  tylko ***** zwane prezydentem mogło napluć w twarz polakom na 25 lecie tzw wolnych wyborów takie one wolne jak nizeleżne są te ***** lis, gugała i kurski
  0
 • Czeter
  2014-06-06 06:37:41
  Prezydent Kaczyski nigdy by tych ludzi fałszywych nie odznaczył. W ogóle jak się patrzy kogo odznaczają to krew człowieka zalea
  0
 • internautka 50+
  2014-06-06 07:14:16
  To odznaczenia za włażenia władzy w d..e, przecież nie za dziennikarski obiektywizm.
  0
 • RI
  2014-06-06 07:14:28
  Aż mdło się robi od tej listy popleczników. Jeśli oni są "zasłużeni w budowaniu niezależnej prasy", to ...
  0
 • Teraz Kiszczak w kolejce
  2014-06-06 07:39:31
  Ktoś na górze nie wytrzymał kłamstw III RP i postanowił interweniować. I to akurat w czasie wręczania medali w Pałacu Prezydenckim z okazji 25-lecia wolnej Polski.

  Zapowiadająca kolejnych odznaczonych niewiasta rzekła: za nadzwyczajne osiągnięcia w rozwoju społeczności lokajskiej… przepraszam, lokalnej, odznaczenia otrzymują…Przejęzyczenie jakże trafnie zdarzyło się tuż po udekorowaniu medalami medialnych funkcjonariuszy partii i rządu w osobach: Bogusława Chraboty, Jarosława Gugały, Tomasza Lisa i Edwarda Miszczaka.

  Władze, które nagradzają dziennikarzy przypominają zakład pogrzebowy, który premiuje lekarzy za dostarczanie zwłok. Cóż, mieliśmy w Polsce aferę skór, kiedy to lekarze i sanitariusze byli premiowani za współpracę z grabarzami. Żyjemy w jakimś medialnym i politycznym matriksie, w którym tylko kłamstwo jest prawdziwe. Odwrócony świat odwróconych wartości i zasad intoksykuje zniewolonych jedynie słusznym przekazem. Kanalia jest w tym świecie bohaterem, lokaj symbolem niezależności, a hipokryta uważany jest za nowoczesnego mędrca. Dzięki Bogu, coraz więcej nieuwikłanych przeciwstawia się dyktaturze kłamstwa i obłudy.
  0
 • żenia
  2014-06-06 07:45:28
  Żenada

  same lizy tyłki...
  0
 • żegnam bezpowrotnie
  2014-06-06 07:50:54
  Dzieci resortowe Hanny Lis i kanalii Lis wyjadą z Polski. W końcu Polska oczyści się z Resortowych Dzieci. W końcu następne POkolenie zrozumiało co ich rodzice wyprawiają z Polską i Polakami. Ale najpierw nakradną i przedłużą to szambo upodlenia Narodu polskiego. Weźcie ze sobą POzostałe dzieci . Olejnik, Kwaśniewskich, Szechterów (temu braciszek morderca zapewnił w Szwecji) Wałęsów, Tusków, Komorowskich, Millerów i reszty swołoczy zdradzieckiej, kolaboranckiej, złodziejskiej. PO woli wyprowadzają się bo nie ma już co kraść.
  0
 • blee
  2014-06-06 08:26:23
  Równie dobrze mógł odznaczyć naczelnego Ria Novosti, Komsomolca albo Urbana. Patologia.
  0
 • św.NH
  2014-06-06 07:52:14
  Po Coca-Cola błogo, różowo
  Za parę centów amerykańskich
  Śniliście naszą śmierć atomową,
  Pięć kontynentów amerykańskich.
  Po Coca-Cola błogo, różowo!
  kto ich jeszcze pamięta
  0
 • WOLF
  2014-06-06 07:56:33
  oto piąta kolumna w szeregu do odznaczenia , ten prezydent kpi z NARODU POLSKIEGO ,kiedy te spodlone ,,Resortowe Dzieci ,,zostaną usunięci ze środków masowego przekazu , przez internet mamy prawdziwe informacje na bieżąco więc zakłamany wściekły lisie nie będziesz ty swołocz urabiał koko kol-wiek
  0
 • hutnik
  2014-06-06 08:05:42
  TO JEST SKANDAL ODZNACZONO DZIENIKARZY KTÓRZY W MEDIACH CZESTO KLAMIĄĄ SZCZEGÓLNIE LIS CHRABOTA JEST WIELE DOBRYCH DZIENIKARZY ALE ICH SIE NIE POKAZUJE A CDZIE WSPANIALI LEKARZE ZADNEGO NIE ODZNACZONO TYLKO PRZEWAZNIE CELEBRYTÓW
  0
 • Franek
  2014-06-06 08:17:54
  Dziennikarze to pikuś,jakie zasługi dla Polski ma Suchocka?
  0
 • wp
  2014-06-06 08:19:11
  Order dla dziennikarskiej Hieny...podłość, 25 lat zniewolenia
  0
 • anka
  2014-06-06 11:40:11
  Mierni, bierni ale wierni. Dla dziennikarzy z charakterem w "Mendiach" miejsca brak.
  0
 • tk
  2014-06-06 08:15:46
  Prezydent zapomniał o medalu dla Olejnik, Kublik, Kolendy-Zaleskiej, Wrońskiego, Wołka, Pochanke, Morozowskiego, Żakowskiego... długo by jeszcze wyliczać.
  0
 • polecam na you tube /czekista/
  2014-06-06 08:30:15
  szto wy djelajetie eto charoszyje zurnakisty
  0
 • Ko Ne Ser
  2014-06-06 08:28:40
  Resortowe dzieci i wnuczęta - niektórzy (a może większość) z czosnkiem w herbie...
  0
 • komara
  2014-06-06 09:01:33
  Po wizycie obamy komorowski musiał odreagować medalami po tym jak nasłuchał się od obamy o złym putinie i złej rosji
  0
 • Stefan Pac
  2014-06-06 08:56:14
  Błazenada belwederska, czy belwederski wie co i gdzie nie można napisać w "mediach tzw wolnej Polski"?
  0
 • Edward Sopot
  2014-06-06 09:03:47
  No doprawdy ...trudno znaleźć uzasadnienie dla odznaczeni
  W koncu te osoby robiły to za co im płacą ...dobrze płacą !

  Nie budzi to mojego szacunku do ..tych odznaczeni !

  Suchocka ...za co ?
  Za podpisanie konkordatu wraz ze Skubiszewskim
  Ten dokument pozwolił na rozpasanie się kleru i na olbrzymie straty budżetu !

  No jesli za to odznaczenia się dostaję ? to może aferzyski wyłudzający VAT też powinni dostać !
  0
 • mARIUSZ
  2014-06-06 09:38:43
  Żenujące jaKIM LUDZIOM WRĘCZA SIĘ DZIS ODZNACZENIA
  0
 • Don Portabello
  2014-06-06 10:20:53
  Tą informację warto zapamietać
  0
 • lolek1
  2014-06-06 10:27:43
  To teraz niech Lis zaprosi do swojego programu europosłankę Kudrycką i popytata ją, kto odda studentom pieniądze za drugi kierunek studiów? Może ona ze swojej eurodiety będzie oddawać? Bandzwoły peowskie wybrały takie coś jeszcze do reprezentowania Polski za granicą. Dziękuję TK i PiS a prezesowi życzę szybkiego powrotu do zdrowia :)
  0
 • Bulba
  2014-06-06 10:37:15
  Politruki PRL-BIS nagrodzxone za wierna służbę zdradzie narodowej
  0
 • qwerty
  2014-06-06 10:49:59
  Lis? No to wszystko jasne, kaczor miał rację.
  0
 • Don Myszores
  2014-06-06 11:15:13
  Tomasz Lis i niezależne dziennikarstwo... :D Dowcip roku
  0
 • Zygmunt
  2014-06-06 11:22:05
  Pewne prawa, jak możemy to obserwować, są uniwersalne: Putin odznaczał wiernych dziennikarzy "zasłużonych" na Krymie, Komorowski odznacza dziennikarzy "zasłużonych" w Polsce.
  A już zupełne kuriozum to fakt odznaczenia konfidenta Służby Bezpieczeństwa, który bezczelnie kłamał publicznie, gdy Macierewicz wymienił jego nazwisko w gronie konfidentów bezpieki, M. Bonił!!!
  Jest to również "piękna" lekcja dla młodzieży, jakie "cnoty" są nagradzanie w III RP!!!
  0
 • Obywatel
  2014-06-06 11:25:23
  Te odznaczenia są dla "Klakierów" PO !
  0
 • słoik
  2014-06-06 11:29:00
  wysokich standardow, no chyba peknę, byłoby smieszne gdyby nie było straszne, bo akurat żaden z nich nie dziala na rzecz wolnych mediów i nie ma zasług w budowaniu niezaleznej prasy. Choć może dostali głównie za ten punkt:
  ... pielęgnowanie wartości, jakie legły u podstaw polskich przemian demokratycznych, Rzeczywiście pielęgnują i pilnują tych "wartosci".
  0
 • bondek
  2014-06-06 11:31:16
  gugała mało się nie posika ...w tej za ciesnej marynarce,

  POparzyło go tą kawą równo...
  0
 • dor
  2014-06-06 11:33:14
  "Wybitne osiągnięcia w działalności na rzecz wolności słowa?!"
  Towarzystwo wzajemnej adoracji!
  Żal i dwa metry mułu.

  Panowie redaktorzy, zapomnieliście o odznaczeniu kapusia Boniego.
  Niedobrze mi.
  0
 • shedows
  2014-06-06 11:33:19
  Cha cha cha cha cha dziennikarze. No nie mogę. Pracownicy ministerstwa propagandy to tak
  0
 • Wilga
  2014-06-06 11:34:00
  Kampania wyborcza rozpoczęta .Wiadomo jak będzie wyglądał przekaz w TVN,Polsacie,, Gazecie W, w programach Lisa. Klakierzy nagrodzeni. Teraz będą musieli się odwdzięczyć za odznaczenia. OBŁUDA .
  0
 • Jan Stańczyk
  2014-06-06 11:47:30
  Gajowy Komorowski daje przykład , nagradza szambowych dziennikarzy , którzy liżą i pieją z zachwytu nad jego przpatdkowo-po wypadkową prezydenturą i beznadziejnymi rządami PEŁO. A szambo Olejnik Kraśko , o nich zapomniał . Polskie DNO!!! Szczyt propagandy , większej niż za komuny.
  0
 • jan
  2014-06-06 11:58:23
  Ci co przyczyniali się do plucia na opozycję i ludzi myślących o polskich interesach zostali docenieni. Czysta Białoruś i Rosja . Jak likwiduje się w kraju przemysł i robi z kraju tylko rezerwuar taniej siły roboczej i montownie, którą w każdej chwili można zamknąć to warto mieć za sobą dobrych szczekaczy .
  0
 • adam
  2014-06-06 12:26:34
  Komoruski, wasal WSI odznaczył miernych ale wiernych dupowłazów PO.
  0
 • niepokorny
  2014-06-06 12:19:41
  Największe propagandowe dna i tyle w temacie,niech "NARUD" wyje z "BULU"
  0
 • oko
  2014-06-06 12:41:29
  Kółko wzajemnej adoracji - resortowe dzieci.
  0
 • FREEMAN
  2014-06-06 12:55:35
  Tylko PISpochlebscy redachtory zasluuguja na pochwaly.Reszta to niekumate pismaki, nie rozumiejacy, ze tylko pod wodza przedtawiciela ornitologii Polska moze sie stac potezna niepodlegla Wolska.
  0
Reklama

Zobacz więcej

Reklama